JOB//CNTM angajează a un/o coordonator(oare) comunicare și relații publice

cntmoldova, oferta de angajare, oportunitate, comunicator

CNTM îşi planifică creşterea vizibilităţii activităţilor de tineret în sursele mass-media, consolidarea imaginii organizaţiei în societate şi îmbunătăţirea comunicării interne şi externe a organizaţiei atât pe plan naţional cât şi internaţional. Persoana selectată va fi responsabilă de promovarea organizației și a activităților în cadrul proiectelor. Coordonatorul(oarea) va fi responsabil(ă) de crearea și  implementarea strategiei de comunicare a Consiliului.

Astfel, persoana selectată va avea următoarele responsabilităţi:

  • participarea în elaborarea planurilor de acțiuni privind realizarea politicii Organizației în domeniul relațiilor publice;
  • elaborarea, organizarea, coordonarea, realizarea şi monitorizarea activităţilor de comunicare în cadrul organizaţiei;
  • stabilirea şi menținerea contactelor/relaţiilor, conlucrarea permanent cu reprezentanții mass-media şi a societăţii.
  • pregătirea şi desfăşurarea briefingurilor, conferinţelor de presă, altor acţiuni cu caracter de informare care se desfăşoară cu participarea reprezentanţilor mass-media şi societăţii civile,
  • pregătirea comunicatele de presă şi alte materiale informaţionale pentru reprezentanţii mass-media;
  • culegerea, clasificarea şi păstrarea materialelor informative din domeniul activității Asociației, asigură cu materiale informative relevante  membrii acesteia;
  • întreţinerea paginii web a Asociaţiei: plasarea ştirilor, reînoirea informaţiei plasate pe site, coordonarea intranetului;
  • pregătirea materiale promoţionale ale asociaţiei(stickere, pixuri, bannere, liflete, buclete etc.);
  • administrarea conturilor CNTM create pe reţelele sociale

Candidatul(a) trebuie să întrunească următoarele condiții:

  • experiență în comunicare și PR;
  • experiență, inclusiv voluntară, într-un ONG/instituție publică cu atribuții în domeniul de tineret;
  • cunoștințe de utilizare a programelor de creare și editare digitală imaginilor;
  • cunoașterea limbilor română, rusă și engleză (scris și oral) la nivel fluent.
  • abilități organizatorice și de coordonare a unei echipe de voluntari;
  • competențe de comunicare, negociere și de lucru în echipă;
  • punctualitate și responsabilitate.

Va beneficia de:

  • condiții salariale atractive;
  • locație accesibilă și orar de lucru flexibil;
  • mediu de lucru deschis, transparent, prietenos;
  • posibilitatea de a participa la mai multe proiecte interesante atât în țară, cât și peste hotare.

Persoanele interesate vor expedia prin e-mail la cntm.corespondenta@gmail.com dosarul de concurs denumit “Coordonator Comunicare și Relații publice”, care va conţine CV şi scrisoare de intenţie, cu indicarea a 2 persoane de referinţă, până pe 31 august 2019, inclusiv.

Pentru mai multe informații, persoana de contact este Ana Indoitu, Secretară Generală, care poate fi contactată la nr. 022 – 23-51-75 sau pe email: cntm.corespondenta@gmail.com.

Consiliul Naţional al Tineretului din Moldova, este organizaţia umbrelă a 63 de asociaţii de tineret, reprezentând forul organizaţiilor asociative de tineret din Republica Moldova în relaţiile cu structurile guvernamentale, forurile şi/sau instituţiile naţionale şi internaţionale din domeniul tineretului.

Previous CNTM selectează participanți pentru schimbul intercultural din această toamnă
Next ÎȚI DOREȘTI SĂ STUDIEZI PESTE HOTARE? #2 CUNOAȘTE EXPERIENȚA TINERILOR CARE AU ALES SĂ O FACĂ!