Job // Diaconia angajează pedagog social în cadrul unui proiect

job diaconia

Job // Diaconia angajează Pedagog Social pentru proiectul Spre Independență – un serviciu destinat tinerelor orfane și orfane social.

Beneficii:

  • Pachet social și condiţii bune de muncă;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Salariu motivant;
  • Formare profesională: traininguri și ateliere de lucru.

Responsabilități:

  • Stabilirea, dezvoltarea şi menţinerea relaţiilor armonioase şi eficiente de lucru cu beneficiarele Proiectului (fete adolescente de 16-18 ani);
  • Implicarea în organizarea activităților zilnice din Proiect.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare sau medii de specialitate în Pedagogie, Medicină  sau Asistență Socială;
  • Comunicare asertivă, capacitate de lucru în echipă, responsabilitate și empatie;
  • Persoană de gen feminin (vârsta – de la 25 de ani);
  • Disponibilitatea de lucru 24 ore, o dată la 3 zile;
  • Experiență în lucrul cu adolescenții constituie un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la următoarea adresă: office@diaconia.md

CV-urile pot fi depuse în perioada 29 iunie – 10 iulie.

La interviu vor fi invitate persoanele selectate în baza CV-ului.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Învață cum să creezi un CV în cadrul unui LIVE organizat de MentorMe
Next Tinerii, chemați la vot… pe TikTok! Acceptă și tu provocarea lansată de Challenger