Job // Redacția ZdG este în căutarea unei persoane pentru desfășurarea activităților de marketing

job marketing zdg

Job // Redacția ZdG este în căutarea unei persoane pentru desfășurarea activităților de marketing. Deși scopul acestui post este tradițional, de creștere a vizibilității, notorietății și vânzărilor, metodele de realizare a acestor obiective trebuie să fie inovative și să includă publicitatea etică, transparentă, excluderea malvertisingului și să rezoneze cu Politica de Publicitate și promovare a ZdG.

ZdG consideră că viitorul marketingului unei redacții de investigații ține de campanii creative, care conectează beneficiarii și îi implică în acțiuni de crowdfunding, care crează parteneriate între entități oneste, ce generează bani transparenți și suport onest.

Persoana căutată de ZdG va trebui să: elaboreze, dezvolte și desfășoare concepte, politici și campanii de promovare și vânzare a produselor  ZdG, inclusiv planuri de acțiuni ce țin de abonare la edițiile tipărite, la produsele on-line, campanii de crowdfunding, finanțări de alternativă, posibilități de atragere publicitate care nu ar dăuna independenței editoriale, parteneriate cu instituții transparente.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Educație: Studii universitare în comunicare, afaceri, sau alte domenii adiacente;
  • Experiența profesională:  Experiență de lucru în domeniul marketingului, promovării, comunicării este un avantaj.

Competențe și abilități:

  • Cunoașterea produselor ZdG și a comunității consumatorilor de presă
  • Experiență de organizare a campaniilor de promovare, de crowdfunding
  • Deschiderea pentru modele alternative, moderne.
  • Cunoașterea limbilor română, rusă, engleză

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Analizează situația produselor ZdG și a posibilităților de atragere de fonduri
  • Elaborează un plan de promovare/vânzare a produselor ZdG
  • Organizează campanii de abonare la edițiile tipărite
  • Inițiază și organizează campanii de crowdfunding
  • Identifică posibilități de finanțări de alternativă

Indicatori de performanță

Creșterea numărului de parteneriate de calitate

Creșterea comunității consumatorilor de produse ZdG

Creșterea cantității donațiilor, abonamentelor, tirajelor

CONDIȚII DE MUNCĂ:

Redacția asigură:

  • un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare
  • un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii
  • respectarea libertăților și drepturilor
  • un climat redacțional binevoitor
  • condiții de creștere profesională

Persoanele interesate trebuie să prezinte dosarul de angajare:

  • CV-ul actualizat (cu indicarea a doua persoane de referință);
  • un mesaj scurt în care explică interesul pentru această poziție

Dosarul de Angajare va fi expediat prin e-mail la adresa  angajare.zdg@gmail.com cu titlul: „Marketing/promovare”

Concursul este deschis pînă la identificarea persoanei potrivite pentru această poziție.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Ai între 14 și 19 ani? Comunitatea Tinerilor Politicieni te invită să te alături echipei
Next Participă la Forumul Municipal al Tinerilor