JOB// Centrul de Plasament Temporar Republican „Casa Concordia” angajează un pedagog

job, angajare, pedagog, casa concordia

Foto: kidcareconcierge.com

Centrul de Plasament Temporar Republican „Casa Concordia” angajează un pedagog.

Responsabilitățile funcției:
• Participă activ la procesul de educare a copiilor;
• Acţionează pentru asigurarea unui mediu securizant pentru copii;
• Organizează și participă împreună cu copiii la activități gospodărești (curățenie, servirea mesei), precum și la activități culturale;
• Asigură supravegherea copiiilor pe timp de noapte;

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul pedagogie și/sau psihologie sau în domenii similare;
• Experienţă minim 3 ani;
• Participarea la cursuri, traininguri în domeniul pedagogiei generale, psihologia copilului  (constituie un avantaj);
• Experiența de lucru cu adolescenții constitue avantaj;
• Cunoaşterea limbii române;
• Cunoașterea limbii engleze și/sau germane constituie un avantaj;
• Empatie și afecțiune față de copii, capacitate de interacțiune și comunicare;
• Abilități de mediere a conflictelor, perseverență, energie, empatie, stăpînire pe sine.

Oferim:
• Salariu motivant;
• Pachet social și condiţii bune de muncă;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionisti.

Loc de muncă: Centrul de Plasament Temporar Republican ”Casa Concordia”’, str. Corobceanu 13/1, mun. Chișinău

Trimiteți CV-ul până pe 19 mai 2018, indicînd poziția la care candidați în tema scrisorii, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at.

Previous CONCURS// Povestește cea mai frumoasă amintire din copilăria ta și câștigă un premiu de 1000 de euro
Next Training în cadrul Programului „ToT privind participarea politică a femeilor”, organizat de Un Woman Moldova