Centrul Național de Mediu angajează Manager/ă de oficiu și logistică

Manager/ă de oficiu și logistică este responsabil/ă pentru asigurarea unui management eficient al oficiului organizației pe parcursul activității proiectelor Centrului Național de Mediu, al proceselor și sarcinilor administrative pentru a facilita buna funcționare a organizației în conformitate cu regulile și reglementările donatorilor, dar și a politicilor interne.

Managerul/managera de oficiu și logistică va crea și menține un mediu de lucru profesionist, va asigura un nivel ridicat de eficacitate organizațională, comunicare și siguranță.

Sarcini și Responsabilități:

  • Managementul sarcinilor de birou, organizarea bunei desfășurări a activităților programate, planificarea și evidența activităților, completarea rapoartelor de activitate;
  • Organizarea întâlnirilor, evenimentelor (inclusiv on-line), și altor activități logistice pentru vizitatori, invitați, delegații și parteneri, identificarea participanților la evenimente;
  • Organizarea oficiului, gestionarea bugetelor și planurilor de achiziții administrative (rechizite de birou, echipamente IT, etc);
  • Centralizarea informațiilor legate de evenimentele trecute organizate de asociație și parteneri;
  • Gestionarea contractelor și negocierea de preț cu furnizorii de servicii de birou, asigurând legătura cu prestatorii de servicii, inclusiv cu serviciile de curățenie, catering și securitate;
  • Gestionarea și menținerea calendarului oficiului privind întâlnirile, concediile de vacanță și medicale, etc;
  • Supravegherea condițiilor adecvate de utilizare a echipamentelor de birou și coordonarea proceselor de reparație, fixare, cu prestatorii de servicii;
  • Gestionarea corespondenței de intrare și ieșire, documentarea și distribuirea politicilor administrative;
  • Menținerea și gestionarea politicilor interne;
  • Implicare în elaborare proiecte;
  • Implicare în implementarea proiectelor de mediu (organizarea activităților din proiectele în curs de implementare, raportare);
  • Organizare și participare în evenimente în afara proiectelor la necesitate (seminare, ședințe, evenimente open air, campanii de plantare, salubrizare, etc.): de la concept până la executare:
  • Comunicare cu grupurile țintă și partenerii organizației pentru realizarea activităților:
  • Oferirea sprijinului în timpul absenței Managerilor de program.

Cerințe față de candidat/ă:

  • Studii în Management, Mediu, Economie, Finanțe, Contabilitate, Științe Sociale, Administrare Publică sau alt domeniu relevant;
  • Experiență de lucru de minim 2 ani, experiența de lucru în organizațiile societății civile constituie un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul protecției mediului din Republica Moldova și din alte state (constituie un avantaj);
  • Experiență în managementul documentelor și organizarea operațiunilor de birou;
  • Experiență în contabilitate și înțelegere a procedurilor de achiziție;
  • Cunoașterea instrumentelor digitale precum PC Office (Word, Excel, Outlook);
  • Experiență în coordonarea aranjamentelor de călătorie și suport logistic;
  • Cunoașterea foarte bună a limbilor română și engleză, vorbit, citit și scris. Cunoașterea limbii ruse constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de bază despre Codul Muncii al Republicii Moldova, Abilități de organizare și planificare;
  • Abilități de luare a deciziilor în situații mai dificile, de a veni cu inițiativă și a găsi soluții;
  • Bună înțelegere a proceselor, politicilor și procedurilor necesare pentru sprijinirea unei organizații;
  • Abilitatea de a lucra independent, precum și în colaborare în echipă.

Doritorii sunt rugați să expedieze la adresa electronica cnm.concurs@environment.md, indicând în linia de subiect: „Aplicare – Manager oficiu”, următoarele documente în limbile română sau engleză:

  • CV- format Europass, actualizat;
  • Scrisoare de motivare;
  • Două referințe – se va indica numele persoanei, organizația/instituția și datele de contact (foști/actuali angajatori, mentori sau profesori care pot oferi recomandări în susținerea candidatului).

Termenul-limită pentru expedierea dosarului: 10 august 2022.

Doar persoanele pre-selectate vor fi invitate la interviu.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Participă la un Webinar privind comunicarea etică cu refugiații
Next Job full-time: Educator la Centrul de Caritate pentru Refugiați
Ecaterina Braguță