Job // RISE Moldova angajează Social Media Manager

Job // RISE Moldova (www.rise.md) anunță concurs de angajare a unui Social Media Manager.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:

– Administrează paginile social media a organizației;
– Elaborează și realizează campanii de promovare;
– Creează conținut și planifică postările care urmează a fi publicate pe paginile de social media (în română, rusă și engleză);
– Monitorizează și evaluează impactul postărilor;
– Creează și transmite newslettere;
– Participă la dezvoltarea și implementează strategia de comunicare în Social Media;
– Creează și promovează campanii de Fundraising

CERINȚELE POSTULUI:

– experiență în Social Media, Marketing, Jurnalism sau Comunicare;
– cunoaşterea excelentă a limbilor română şi rusă. Engleza reprezintă un avantaj;
– cunoștințe informatice (Excel, platforme online, social media, baze de date online, etc);
– sociabil, capabil de a stabili ușor contacte sociale;
– capacitatea de a prioritiza sarcinile și responsabilitățile;

AVANTAJE:

– iți oferim oportunitatea de a lucra într-o echipă de profesioniști și într-o organizație dinamică care face parte din rețeaua globală a jurnaliștilor de investigație “Global Investigative Journalism Network”;
– oportunitatea de a participa la workshop-uri profesionale și la conferințe internaționale;
– colaborări cu partenerii din străinătate;

DOSARUL:

– CV actualizat;
– Scrisoare de motivare (maxim o pagină);
– Portofoliu: 3 exemple de postări, campanii în SM pe care candidatul le consideră cele mai bune.

Dosarul poate fi expediat online la adresa de email: info@rise.md cu titlul „SMM 21”, până la data de 20 Decembrie 2021, ora 23.59.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous #EUspectACTOR: 20 tineri activi au fost istruiți despre FORUM TEATRU
Next Evenimente de Basm în luna decembrie alături de 5 autoare!