JOB // CNPAC anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de Social Media Manager

CNPAC este o organizație nonguvernamentală din Republica Moldova, cu 25 de experiență în domeniul protecției copilului.

Misiunea CNPAC este de a contribui la diminuarea incidenţei și a consecinţelor violenţei faţă de copii prin activităţi de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacităţi și servicii specializate.

Scopul postului: Specialistul Social Media Manager va administra și actualiza conținutul pe paginile de socializare și pe site-ul oficial al organizației; va contribui la menținerea imaginii și reputației organizației pe plan extern si intern.

Specialistul comunicare își desfășoară activitatea în cadrul Departamentului Comunicare și Fundrising și se subordonează Coordonatorului PR și Comunicare.

Condiții de angajare:

– program de muncă complet (40 ore pe săptămână);

– salariu motivant.

Ce oferim?

– oportunități de dezvoltare personală și profesională;

– colaborare cu experți naționali și internaționali în domenii precum: advocacy, comunicare, drepturile omului, drepturile copilului;

– oportunități de afirmare și dezvoltare a propriilor abilități și idei în cadrul organizației.

Responsabilități:

  1. Implicarea în executarea planului de activitate și e-comunicare;
  2. Menținerea conlucrării cu coordonatorii de programe/proiecte și acordarea de asistență pe segmentul de comunicare social-media;
  3. Asigurarea unei bune activități a site-urilor instituției și a paginilor social-media;
  4. Interacționarea eficientă cu alte departamente ale organizației conform cerințelor de lucru;
  5. Prezența la evenimente/activități pentru a realiza materiale foto/video cu scopul de a asigura buna comunicare post-event și promovarea activității organizației;
  6. Asigurarea suportului necesar în realizarea activităților de natură organizatorică internă;
  7. Orice alte sarcini legate de domeniul său de activitate, conform solicitărilor directe ale Președintei CNPAC sau ale Coordonatorului Comunicare.

Cerinţe faţă de candidat:

  1. Experienţă de lucru într-o poziţie similară.
  2. Cunoașterea instrumentelor de editare video, proiectare și aspect (ex. Photoshop, Canva, Adobe Rush etc);
  3. Cunoașterea modalităților specifice de promovare pentru platformele sociale: Facebook, Instagram, Telegram. Participa la crearea, implementarea și gestionarea campaniilor publicitare pe online;
  4. Prezența la evenimentele organizate precum: seminare, conferințe, activități ale centrului, pentru realizarea materialului foto/video, care va fi utilizat pentru crearea postărilor și stories-urilor în timpul evenimentului și post-eveniment;
  5. Creativitate, inițiativă și dinamism (capacitatea de a genera idei productive).

Modalitatea de lucru: oficiul CNPAC (or. Chișinău, str. Tricolorului, 37b)

Dosarul candidatului va include:

  • CV-ul candidatului;
  • Site sau pagină social-media administrată;

Procesul de recrutare: Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa: office@cnpac.md cu specificarea „Social Media Manager”.

Pentru informații adiționale, nu ezitați să ne scrieți la adresa: cgorea@cnpac.md

Data limită pentru depunerea dosarelor: 17 aprilie 2023.

La interviu vor fi contactate prin email sau telefonic doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Previous Participă la Fintech Future Conference
Next Open Doors: Orientare în carieră în industriile creative