Job // Centrul CONTACT angajează asistent de proiect

job pentru tineri asistent de proiect

Job // Centrul CONTACT angajează asistent de proiect, pentru o perioadă de timp determinată.

Context:

Proiectul „Societatea civilă contribuie la dezvoltarea economică incluzivă și durabilă în Moldova” contribuie la dezvoltarea economică și socială durabilă în Moldova prin implicarea activă a societății civile și a altor actori social-economici, în stimularea potențialului antreprenorial social. Proiectul își propune să sprijine și să dezvolte potențialul tinerilor antreprenori sociali, să promoveze incluziunea socială și implementarea politicilor naționale și locale în domeniul antreprenoriatului social. Proiectul este finanțat de Uniunea Europeană, realizat de Fundația Est Europeană în parteneriat cu Centrul CONTACT și Asociația Businessului European.

Pentru desfășurarea acestui proiect, Centrul CONTACT anunță concurs de angajare a unui asistent sau a unei asistentei de proiect.

Responsabilități de bază:

  • participă la elaborarea planurilor detaliate de acțiuni privind realizarea activităților din cadrul proiectului;
  • participă la organizarea și derularea activităților din proiect;
  • asigură comunicarea cu beneficiarii/grupul-țintă, partenerii proiectului;
  • acordă asistență tehnică în realizarea activităților din proiect;
  • monitorizează activitățile din cadrul proiectului și informează managerul de proiect privind progresul în realizarea planului de acțiuni;
  • ține evidența tuturor documentelor, informațiilor, materialelor elaborate în cadrul proiectului;
  • elaborează și prezintă rapoarte narative: intermediare și final;
  • îndeplinește alte însărcinări ce țin de desfășurarea activităților din cadrul proiectului.

Perioada de angajare : Februarie 2021 – Aprilie 2024 (38 luni, cu 80% implicare lunară).

Cerințe fată de candidați:

  • Studii superioare în domenii relevante;
  • Minimum trei ani de experiență în poziții similare;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă. Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
  • Abilități de utilizare a computerului (MS Office, Internet), a echipamentului de birou (copiator/scanner/fax);
  • Abilități de utilizare a platformelor online;
  • Abilități excelente de interacţiune şi comunicare;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Abilități de lucru independent și în echipă, într-un mediu dinamic și în termeni restrânși de timp.

*Experiență relevantă de lucru sau voluntariat în cadrul unui ONG sau organizație internațională va constitui un avantaj;

Notă: În procesul de selecție, Centrul CONTACT nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidaților/candidatelor. Centrul CONTACT oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Procedura de aplicare:

Persoanele interesate sunt încurajate să expedieze:

  1. CV-ul, care să includă 3 persoane de referință.
  2. Scrisoarea de motivare.

la adresa: info@contact.md cu titlul “Concurs angajare asistent/asistentă de proiect”.

Termenul limită de prezentare a dosarului: 10 februarie 2021 ora 18:00.

Pentru informații suplimentare vă puteți adresa la telefon 22233947, 22233948 sau prin e-mail: info.ong.contact@gmail.com

Doar candidaturile selectate vor fi contactate.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Evenimente pentru tineri // CJI anunță ce activități vor fi organizate în luna februarie
Next Participă la o conferință internațională ce promovează voluntariatul și solidaritatea în mediul urban