Vibe Academy angajează profesor de Robotică WeDo 2.0

Vibe.MD- reprezintă o Academie IT ce vine să vă propună cursuri actuale pentru a dezvolta o generație a viitorului, competentă pe piața muncii. Echipa acesteia fiind tineri practicieni cu experiență în spate ce pot explica pe înțelesul copiilor cursurile IT, atunci chiar când pare imposibil și extrem de complicat.La moment echipa Vibe Academy este în căutare de un profesor / o profesoară de robotică.

Cerințe față de candidați:

  • Studii finalizate sau în curs de desfășurare (în domeniul IT sau domeniul pedagogic cu profil IT);
  • Cunoașterea limbii române;
  • Răbdare, flexibilitate, autocontrol, amabilitate, abilități de lucru cu copiii.
  • Experiența în predarea cursurilor de robotică pentru copii va constitui un avantaj.

Responsabilități:

  • Livrarea cursului de Robotică WeDo 2.0 pentru copii cu vârsta cuprinsă între 6-8 ani;
  • Gestionarea programului cursului;
  • Completarea evidenței și prezenței participanților la curs.

Ce oferă echipa Vibe Academy:

  • Salariu atractiv;
  • Orar flexibil ce poate fi combinat cu alt job;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Oportunitatea de participare în alte proiecte ale companiei.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail info@vibe.md cu mențiunea „Mentor Robotică”.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md.

Previous Participă în cadrul Concursului de fizică „IMPULS”
Next Clubul de carte|Hoțul de cărți de Markus Zusak