Job pentru tineri // Asociația MOLDOX angajează Comunicator/Comunicatoare

job pentru tineri part time

Job pentru tineri // Asociația MOLDOX angajează Comunicator/Comunicatoare.

Scopul postului: Comunicatorul/Comunicatoarea va fi responsabil/ă de comunicarea externă și va asigura vizibilitatea activității  Asociației MOLDOX

RESPONSABILITĂȚI:

  • Participă la dezvoltarea și implementarea Strategiei de Comunicare a Asociației;
  • Participă la elaborarea și redactarea materialelor de comunicare și de vizibilitate ale Asociației (comunicate de presă, postări, articole, broșuri, bannere, produse multimedia);
  • Asigură distribuția și promovarea materialelor de comunicare și vizibilitate ale Asociației (online și offline);
  • Contribuie la dezvoltarea, menținerea şi actualizarea conținutul pe website-ul Asociației și pe paginile existente din rețelele sociale (Facebook, Instagram etc.);
  • Inițiază și menține legătura cu mass-media și presa;
  • Planifică, organizează şi participă la evenimentele publice și de presă ale Asociației.

CERINȚE:

  • Experiență de preferință în jurnalism/comunicare/relații publice sau alte domenii relevante;
  • O bună cunoaștere a mass-media din Republica Moldova;
  • Cunoașterea domeniului de activitate al Asociației (cinema) va constitui un avantaj;
  • Fluență în limba română (scris și vorbit) și engleză;
  • Apartenența la comunitatea LGBTQI e bine-venită.

BENEFICII:

  • Angajare part-time și location independent;
  • Remunerare atractivă pe o perioada mai îndelungată (16 luni);
  • Cooperare într-o echipă dinamică și creativă.

Vă rugăm să expediați CV prin email la adresa office@moldoxfestival.com și info@moldoxfestival.com cu mențiunea Comunicator/Comunicatoare.

Descoperă mai multe job-uri part-time și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous EU4Moldova: Startup City Cahul – Echipa Europa oferă susținere pentru dezvoltarea regiunii Cahul
Next Training online gratuit despre cele mai trendy instrumente social media