Job // FARM angajează specialist în relații cu publicul

job specialist comunicare

Job // Federația Agricultorilor din Republica Moldova FARM este în căutarea unui Specialist in relații cu publicul.

Responsabilități principale:

  • Evaluarea imaginei organizației si elaborarea strategiilor de comunicare;
  • Coordonarea tuturor activităților de creare, transmitere si menținere a unei imagini pozitive a organizației, inclusiv gestionarea crizelor de imagine;
  • Participarea la organizarea evenimentelor cum ar fi conferințe, forumuri, vizite de studiu, expoziții, activități de lobby etc.
  • Gestionarea relațiilor cu mass media.

Experiență si calificare:

  • Studii superioare în relații cu publicul sau jurnalism;
  • Cursuri postuniversitare în comunicare;
  • Experiență cel puțin 3 ani în domeniu;
  • Experiență în gestionarea paginilor web și rețelelor sociale;
  • Cunoașterea limbii engleze va fi considerată un avantaj.

Competențe:

  • Competențe la nivel profesionist în comunicare;
  • Cunoașterea tehnicilor și modalităților de promovare a imaginii organizației; receptivitate, orientare către nou, flexibilitate si creativitate;
  • Atitudine pozitivă și abilitați de a se mobiliza, dar și de a-i    mobiliza pe alții;
  • Competențe în luarea deciziilor și asumarea responsabilităților;
  • Gândire și capacitate de analiza și sinteză;
  • Spirit de ordine și disciplină;
  • Capacitatea de a lucra în echipă.

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-urile la adresa de e-mail dcuzicov@agrofarm.md. Doar candidaturile selectate fot fi contactate.

Descoperă mai multe activități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Sesiune online pentru tineri: „Schimbarea începe cu tine”
Next Locuri desprinse din poveștile de iarnă pentru amatorii de călătorii pe timp rece