Job // A.O. Centrul de Consultanță în Afaceri angajează Manager de proiecte

Job // A.O. Centrul de Consultanță în Afaceri, organizație națională neguvernamentală, dedicată dezvoltării comunităților rurale și infrastructurii sociale durabile din Republica Moldova, anunță concurs pentru candidatura de Manager de Proiecte, pentru o perioadă nedeterminată de timp.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul
  • Experiența solicitata de minimum 3 ani în activități specifice postului de manager de proiect
  • Experiență în asistența și/sau managementul în cadrul proiectelor europene
  • Limbi străine solicitate: engleza – utilizator independent nivel 1 (B1), rusă.

Competențe solicitate:

  • Competențe în scriere de proiecte naționale/internaționale
  • Competente de planificare;
  • Competente de organizare a activității și a resurselor;
  • Competente de coordonare și comunicare interpersonală;
  • Abilitatea de a motiva echipa de proiect.
  • Competente de control-evaluare.

Responsabilități:

  • Planificarea activităților și acțiunilor din perioada de implementare a proiectului;
  • Organizarea activităților și acțiunilor din perioada de implementare a proiectului, inclusiv prin gestionarea resurselor umane, materiale, financiare și informaționale;
  • Coordonarea activității echipei de proiect în perioada de implementare a proiectului;
  • Derularea acțiunilor de control si de evaluare și raportare a situației de implementare a proiectului.

Persoanele interesate sunt invitate să aplice la poziția dată prin email projects@cca-ngo.org indicând în linia de subiect: HR Project Manager CCA , și atașînd CV-ul , scrisoare de motivare și după caz, scrisori de recomandare dacă sunt.

Pentru detalii suplimentare, puteți contacta: 079 922 585.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Program de susținere a inițiativelor comunitare din Cahul și Ungheni
Next [Interviu] Viorel Popușoi, câștigător în cadrul concursului „Viața tinerilor la sat”