Job pentru tineri // Radio Chișinău angajează reporter/ă

Job pentru tineri // Radio Chișinău angajează reporter/ă. Vezi care sunt cerințele și trimite CV-ul tău!

Cerințe față de candidat/ă:

  • Studii superioare în domeniul jurnalismului/științe ale comunicării, filologie
  • Se acceptă și studenți în ultimul an de facultate
  • Abilități jurnalistice de bază
  • Cunoștințe bune de operare PC: Office (Word, Excel) Windows, Internet, etc.
  • Abilități bune de comunicare, de creare și de redactare a conținutului de text
  • Responsabilitate, punctualitate și aptitudini generale de învățare
  • Cunoașterea avansată a limbii și gramaticii limbii române
  • Cunoașterea unei limbi de circulație internațională (engleza)
  • Experiența într-un un post similar constituie un avantaj

Descrierea jobului:

  • Propune și scrie știri/ relatări/ reportaje
  • Desfășoară activitate de teren în funcție de necesități
  • Participă la ședințele de redacție
  • Colectează, prelucrează și livrează informații cu privire la evenimentele importante și de actualitate atât din țară, cât și din străinătate

Responsabilități:

  • Răspunde de realizarea calitativă și în termen a sarcinilor trasate
  • Păstrează confidențialitatea informațiilor ce țin de activitatea editorială
  • Respectă metodologiile și procedurile de lucru existente în cadrul societății
  • Adoptă mereu un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele societății

Beneficii:

  • Timp de lucru full-time
  • Salariu motivant
  • Sediu central

Persoanele interesate pot expedia CV-ul în format Europass, prin email la adresa: info@radiochisinau.md.

Data limită de depunere a dosarului este 30 septembrie 2021.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Liga Studentelor în Inginerie organizează Student Trip, ediția III
Next EU4Moldova: Startup City Cahul. Doi tineri din mun. Cahul își propun să inițieze propria afacere PITICOT