Job // Independent Media House angajează Director Media cu experiență

job pentru tineri imh

Job // IMH (Independent Media House) angajează Director Media cu experiență ce minim 5 ani în domeniu.

IMH (Independent Media House) este o agenție de vânzări / publicitate care lucrează cu mass-media independentă în Moldova. Căutăm un director media ambițios care să se alăture eforturilor noastre în vânzarea inventarului de publicitate media către întreprinderi locale și internaționale.

Oferim un mediu de lucru prietenos, sprijinind fluxul liber de idei și respectul reciproc. Scopul nostru este de a împuternici fiecare coleg și de a asigura un loc de muncă liber de orice formă de discriminare.

Candidatul ideal ar trebui să posede:

  1. Cunoaștere excelentă a pieței media și a publicității;
  2. Experiență în cumpărarea și vânzările de materiale media (TV, Online);
  3. Capabil să utilizeze instrumente de publicitate (Arianna; Gemius etc.);
  4. Abilități ridicate de comunicare și negociere cu mass-media și întreprinderi;
  5. Experiență dovedită în planificarea mass-media TV și publicitate online;
  6. Cel puțin 5 ani de experiență lucrând într-o agenție de publicitate sau o companie media;
  7. Utilizator avansat al aplicațiilor MS Office și al altor instrumente de bază legate de afaceri;
  8. Capacitatea de a scrie și vorbi în engleză, română, rusă. Engleza este limba preferată de lucru internă.
  9. Abilități excelente de lucru în echipă și de gestionare a timpului.
  10. O bună abordare etică și diplomatică a muncii în rezolvarea situațiilor dificile.

Sunt încurajați toți candidații să aplice, chiar dacă nu posedă toată experiența necesară în anumite domenii. Pe termen lung, aceasta este văzută ca o poziție strategică, astfel încât creșterea viitoare a carierei este posibilă.

Poziția implică o varietate de responsabilități:

  1. Redactarea prezentărilor și asistarea președintelui / directorului executiv în prezentarea clienților;
  2. Comunicarea cu partenerii media și companiile în legătură cu destinațiile de plasare publicitare;
  3. Elaborarea planurilor media și coordonarea acestora cu părțile interesate;
  4. Elaborarea rapoartelor și analizelor privind plasarea media;
  5. Asigurarea fluxului de documente este convenită și semnată;
  6. Supravegherea creării și aprobării materialelor creative;
  7. Gestionarea echipei media;
  8. Alte sarcini legate de jobul directorului media.

Termen: ocuparea postului este urgentă, dar va rămâne deschisă până când va fi găsit un candidat adecvat.

Locația biroului: Chișinău, centrul orașului.

Detalii despre această oportunitate de angajare:

Program de lucru: job full-time, cu un grad de flexibilitate în funcție de circumstanțe. Datorită măsurilor de precauție COVID-19, s-ar putea conveni o politică de lucru temporară / parțială în afara biroului.

IMH asigură echipamentul de lucru necesar, un salariu decent și toate garanțiile de muncă prevăzute de lege.

Pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul, scrisoarea de intenție, scrisoarea de recomandare (dacă este posibil), la marian@imhmoldova.org și menționați director media în subiect.

Descoperă mai multe oportunități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Concurs de Pictură „ORAȘUL MEU UN LOC CURAT!”
Next Canale YouTube ce te vor ajuta să înveți sau să îmbunătățești limba engleză!