Job pentru tineri // Crucea Roșie din Moldova angajează coordonator de proiect

job pentru tineri coordonator de proiect

Job pentru tineri // Crucea Roșie din Moldova angajează Coordonator de Proiect. Vezi mai multe detalii despre cerințe și responsabilitățile acestui job, în articolul ce urmează.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare.
  • Studii de master.
  • Experiență de lucru în sectouri non-guvernamental sau public.
  • Experiență de cel puțin 2 ani de lucru.
  • Capacități și abilități practice de gestionare a proiectelor.
  • Experiență de lucru în gestionarea financiară de proiecte și în achiziție de bunuri și servicii.
  • Abilități de lucru independent și în echipă.
  • Abilități de gestionare a mai multor sarcini.
  • Abilități de a scri și a vorbi fluent în limba romănă și engleză.
  • Cunoașterea și utilizarea avansată a programelor Microsoft Office, Internet.

Responsabilități:

  • Pregătirea și desfășurarea activităților planificate în conformitate cu planul de acțiuni al proiectului.
  • Coordonarea aranjamentelor logistice și administrative ale proiectului.
  • Menținerea a comunicării eficiente cu donatorii și partenerii de proiect, Filialele de Cruce Roșie.
  • Asigurarea gestionării financiare a proiectului.
  • Pregătirea planurilor de lucru și a rapoartelor proiectului.
  • Monitorizarea și evaluarea activităților proiectului, precum și elaborarea rapoartelor narative privind implementarea a activităților din cadrul proiectului.
  • Îndeplinirea oricăror altor sarcini necesare în cadrul proiectului.

Dosarul pentru acest job pentru tineri, va include:

  1. CV-ul
  2. Scrisoare de motivare
  3. Numele și datele de contact a persoanei de referință

Datele de contact:

Societatea de Curce Roșie din Moldova, tel/fax +373 022 72-96-44. Sau e-mail: redcross.md@gmail.com

Descoperă mai multe oportunități și evenimente, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Cum să-ți construiești afacerea utilizând Customer Development? Găsește răspuns la un webinar organizat de Tekwill
Next Petrece un final de august deosebit! Concerte open air în 4 orașe ale țarii alături de Moldovan National Youth Orchestra