Job pentru tineri // AO „Concordia. Proiecte Sociale” angajează Fundraiser

job pentru tineri fundraiser

Job pentru tineri // A.O. „Concordia. Proiecte Sociale” este în căutarea unei persoane care ar suplini postul vacant de Fundraiser.

Responsabilități:

  • Elaborarea și implementarea strategiilor de atragere de fonduri, care să asigure durabilitatea și dezvoltarea proiectelor sociale și educaționale ale Asociației;
  • Identificarea de noi surse de fonduri, atragerea noilor parteneri si finanțatori;
  • Construirea mesajelor de atragere de fonduri (conținutul mesajului, atitudinea mesajului, apelul din mesaj, designul mesajului);
  • Coordonarea evenimentelor și a campaniilor de colectare  de fonduri;
  • Comunicarea cu donatorii, sponsorii, audiențele externe în vederea atragerii de fonduri;
  • Comunicarea cu mass media pentru promovarea evenimentelor de atragere de fonduri (interviuri radio /TV, scrierea unor communicate de presă, etc.;)

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Experiență la un post similar – minim 3 ani;
  • Experiența de lucru în proiecte /ONG-uri în domeniul dezvoltării sociale, constituie un avantaj;
  • Cunoașterea la nivel profesionist a limbii engleze;
  • Cunoașterea limbii germane constituie un avantaj;
  • Abilităţi de interacţiune şi comunicare, de a lucra independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp;
  • Persoană proactivă, cu inițiativă, cu orientare spre îndeplinirea obiectivelor;

Aptitudini și calități:

  • Exprimarea excelentă a ideilor proprii în scris și verbal;
  • Abilitați de comunicare, sociabilitate și tact;
  • Creativitate, dinamism;
  • Rapiditate în gândire și luare a deciziilor;
  • Capacitate de analiză și sinteză.

Beneficii:

  • Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
  • Bonus de performanță anual;
  • Buget personal pentru dezvoltare, participări la trening-uri și conferințe specializate;
  • Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
  • Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență – ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin diverse trening-uri și suport;
  • Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
  • Experiență în proiecte internaționale;
  • Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
  • Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
  • + 2 zile de concediu anual la fiecare 3 ani lucrați în organizație;
  • Tichete de masă (pentru 6 luni);
  • Birou confortabil și dotat cu birotică;
  • Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare.

Loc de muncă: Sediul A.O. „Concordia. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău

Ești interesat de acest job? Trimite CV-ul Dumneavoastră împreună cu scrisoarea de intenție, până la data de 31 mai 2021, indicând POZIȚIA la care aplicați.

Pentru informații suplimentare, puteți contacta: 0 22 23 55 81

Descoperă mai multe activități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous UTeach-2021: Suport pentru realizarea programelor inovative în domeniul TIC pentru profesori
Next Universitatea de Stat ,,Alecu Russo” din Bălți invită absolvenții de liceu să participe la primul forum de orientare în carieră