Job în Hâncești: psiholog în cadrul centrului „Brândușa”

job în hâncești psiholog

Job în Hâncești: Se caută o persoană responsabilă, în calitate de psiholog pentru suplinirea postului vacant în cadrul Centrului „Brândușa”.

Misiunea centrului este de a oferi copiilor un mediu propice, condiții de dezvoltare armonioasă, precum, și de a sprijini relațiile dintre copil și familia sa sau o eventuală familie de plasament temporar sau adoptivă.

Responsabilități:

  • Efectuarea evaluării psihologice a beneficiarilor pe baza instrumentelor specifice;
  • Desfășurarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală;
  • Optimizarea și armonizarea relațiilor dintre beneficiar și familia acestuia și a relațiilor cu comunitatea;

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Studii superioare în domeniul psihologic / psihopedagogic;
  • Experienţă în domeniul psihologiei (constituie un avantaj) ;
  • Cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie, terapie comportamentală;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă, (engleza constituie un avantaj);
  • Abilități de consiliere și discreție profesioanală;
  • Capacitate de comunicare și dezvoltare de relații personale cu beneficiarii;
  • Motivare, dinamism, empatie.

Beneficii:

  • Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
  • Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionisti;
  • Job în Hâncești, salariu motivant;

Program de muncă – 0,75 normă de muncă.
Locul de muncă: Centrul de plasament temporar „Brândușa” din mun. Hîncești, str. Șleahul Mereșenilor 2.

Dacă sunteți interesați de acest job în Hâncești, expediați CV-ul D-stră și scrisoarea de intenție, la următoarea adresă de e-mail: l_dragomir@mail.ru. Telefon de contact: 026922933 sau telefon mobil: 069466476.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Programul InterActions oferă posibilitatea de schimb de experiență în organizații internaționale
Next Gala Studenților Originari din RM are nevoie de tineri activi în echipă