JOB// Devino însoțitor/are de bord în cadrul companiei Wizzair! O preselecție va avea loc în curând la Chișinău

Wizzair, însoțitori de bord, angajare, joburi pentru tineri

Compania Wizzair recrutează însoțitori și însoțitoare de bord și organiează pe o preselecție la Chișinău.

Evenimentul va avea lc pe 10 iulie, la hotelul Jolly Alon, de la ora 9:00.

Candidați trebuie să prezinte un CV actualizat, în limba engleză, la care să atașeze două fotografii diferite: una cu fața și alta tot corpul.

Principalele responsabilități ale job-ului:

  • Executarea corectă a sarcinilor legate de siguranța aeronavei și a pasagerilor;
  • Prestarea serviciilor de calitate și menținearea unei atmosfere plăcute la bordul navei;
  • Asistarea pasagerilor cu necesități speciale;
  • Vânzarea produselor la bord;
  • Lucrul în echipă;
  • Păstrarea aeronavei curate și ordonate în timpul zborului etc.

 Principalele cerințe ale job-ului:

  • Vârsta minimă: 18 ani;
  • Înălțimea minimă pentru candidate – 1.65 m, iar pentru pentru candidați – 1.75 m;
  • Studii: minim diplomă de bacalaureat;
  • Cunoașterea limbii engleze (scris și vorbit) și una dintre limbile CEE (limba română, bulgară, poloneză, maghiară, letonă, slovacă, cehă, macedoneană, sârbă, ucrainiană, georgiană sau bosniacă);
  • Pașaport valabil minim 6 luni;
  • Tatuajele și piercing-ul sunt acceptabile doar cu condiția ca acestea să fie pe părți ale corpului care nu sunt vizibile din uniforma de serviciu;
  • Capacitatea de a înota;
  • Experiența de lucru în domeniul prestări servicii se va considera un avantaj.

Ce oferă compania:

  • Salariu competitiv;
  •  Loc de muncă stabil într-o companie cu potențial rapid de dezvoltare;
  • Mediu de lucru prietenos și multicultural;
  • Oportunități de avansare în carieră;
  • Training-uri de formare;
  • Sistem de bonusuri la serviciile companiei pentru angajați, familiile și prietenii lor.

Vă îndemnăm să accesați pagina de Facebook a evenimentului și pagina web a companiei pentru mai multe detalii.

Succes!

Previous JOB// HelpAge International angajează un Expert dezbateri publice pe o perioadă de jumătate de an
Next Învață să-ți organizezi timpul și să le reușești pe toate, utilizând diverse tehnici de scris, de la psihologul Tatiana Simachenko