Job // Asociația Obștească „Speranță și Sănătate” angajează Office și PR manager

job office manager pr

Job // Asociația Obștească „Speranță și Sănătate” angajează Office și PR manager, în cadrul proiectului „ABILITAREA – drepturi egale pentru persoanele cu dizabilități intelectuale”.

Scopul proiectului este ca persoanele cu dizabilități intelectuale și familiile acestora să obțină o mai mare abilitare, autodeterminare și integrare în comunitatea lor locală.

Descrierea jobului:

Scopul poziției – De a menține o bună funcționare a biroului și o imagine publică favorabilă a organizației, comunicînd programele, realizările și / sau punctele de vedere. Planificarea și realizarea eficientă a activităților de comunicare și vizibilitate în conformitate cu politica internă a organizației.

Tip job: 80 % (32 ore în săptămînă)

Durata contractului: contract pe durata determinată (până pe 31/12/2022) cu posibilitate de prelungire.

Responsabilități:

  • Participă la întâlnirile personalului administrativ și a angajaților organizației;
  • Participă la elaborarea și implementarea strategiei și planului de comunicare;
  • Participă la elaborarea și implementarea politicilor și procedurilor interne;
  • Participă la planificarea și organizarea de ședințe, întâlniri de lucru;
  • Lucrul cu baza de date a beneficiarilor și partenerilor de proiect;
  • Organizează și coordonează atribuțiile de administrare și procedurile de birou (întocmirea сomenzilor, scrisorilor, contractelor și a altor documente, traduceri ș.a.);
  • Participă la planificarea lunară a activităților proiectului și la întocmirea rapoartelor privind activitățile proiectului;
  • Contribuie la elaborarea raportului anual de activitate al organizației;
  • Menține contactul cu beneficiarii și potențialii beneficiari ai organizației;
  • Actualizează periodic informația pe website, rețelele sociale și alte canale de comunicare;
  • Stabilește și menține contacte / relații, cooperează constant cu reprezentanții mass-media și cu publicul;
  • Participă la pregătirea și desfășurarea de briefing-uri, conferințe de presă, comunicate de presă, alte evenimente cu caracter informativ;
  • Adună, clasifică și stochează materialele informative în domeniul activității organizației,
  • Respectă valorile organizației; cunoaște și respectă standardele de conduită etică și de muncă stabilite de conducerea organizației; cunoaște și respectă regulile de securitate și sănătate la locul de muncă, regula utilizării proprietății organizației.

Experiență și cunoștințe:

  • Studii în comunicare / științe sociale / relații publice / jurnalism constituie un avantaj;
  • Experiența de lucru în organizații neguvernamentale;
  • Bune abilități organizatorice;
  • Responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
  • Spirit de echipă și inițiativă;
  • Conceperea și transmiterea mesajelor coerente către grupurile țintă;
  • Comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
  • Utilizarea calculatorului la nivel avansat;

Beneficii oferite:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Colaborarea cu experți naționali și internaționali din diverse domenii;
  • Echipă diversă, motivată și dedicată.

Dosarul de aplicare va cuprinde:

  • Curriculum Vitae;
  • Scrisoare de intenție.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită dosarul pană la data de 15 septembrie, la adresa de email office@hopeandhealth.md, menționând la subiect Office și PR Manager.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Dezbatere publică „RM la 30 de ani de Independență - tinerii și situația lor”
Next Participă la deschiderea expoziției de fotografie documentară „Drumul Independenței”