Job // AO „The Moldova Project” angajează specialist Relații Publice și Comunicare

job online

Job // Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de Specialist Relații Publice și Comunicare.

Descrierea postului de muncă:

Coordonarea eficientă a tuturor activităților de comunicare și relații publice în vederea atingerii obiectivelor organizaționale.

Beneficii:

  • Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile copiilor și familiilor social-vulnerabile
  • Un mediu foarte pozitiv de lucru, cu colegi respectuoși și prietenoși
  • Salariu motivant ce poate fi ajustat în timp pe măsura rezultatelor
  • Activități de teambuilding cu adevărat memorabile
  • Posibilitatea de a participa în paralel la cursuri de perfecționare profesională
  • Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social

Cerințe și responsabilități:

  • experiența în domeniu este obligatorie!
  • cunoașterea profilului și misiunii Asociației The Moldova Project
  • crearea strategiei de comunicare a Asociației
  • asigurarea comunicării cu donatorii Asociației, inclusiv întocmirea rapoartelor narative în engleză
  • dorință și disponibilitate de a face parte din echipa noastră pe termen lung (foarte important)
  • cunoașterea avansată a limbii engleze scrise și vorbite (foarte important)
  • cunoașterea sectorului nonprofit și a domeniului de protecție a drepturilor copiilor și voluntariat (preferabil)
  • elaborarea materialelor informative și de comunicare a Asociației, inclusiv elaborarea comunicatelor de presă
  • gestionarea paginii web, de Facebook, Instagram, Twitter a Asociației (inclusiv crearea conținutului pentru acestea)
  • împreună cu coordonatorii de proiect asigură implementarea activităților de proiecte, din perspectiva comunicării (poze, materiale de PR, elemente de vizibilitate etc.)
  • capacitatea de a planifica și raporta
  • cunoștințe avansate MS Office (Power Point, Excel, Word, Photoshop, etc)
  • aduce la cunoștința echipei despre evenimentele la care organizația este interesată sau are un avantaj în a participa
  • responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual, comunicare eficientă
  • o atitudine respectuoasă și fără prejudicii față de persoane din alte categorii sociale
  • arhivează toate materialele Asociației
  • implicare logistică în cadrul anumitor activități
  • gestionarea corespondenței Asociației
  • crearea, procesarea și editarea de foto/ video de promovare ar fi un mare beneficiu

Procesul de selecție al candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei (în limba engleză!) se vor expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.

Data limită pentru aplicare: 09 septembrie 2021

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Participă la Clubul de Carte Cultivate, unde se va discuta despre „Maitreyi”
Next Vizitează o expoziție și vizionează ecranizări ale scriitorilor români