Job // ACEM anunță concurs pentru funcția de Director Executiv

director executiv job acem

Job // Asociația Companiilor din Industria Electronică din Moldova (ACEM), uniunea organizațiilor care activează în domeniul electronicii anunță concurs de angajare pentru postul de Director Executiv.

Misiunea Asociației Companiilor din Industria Electronică din Moldova constă în a promova creșterea competitivității și dezvoltarea sectorului industriei electronice, inclusiv microelectronice, nanotehnologiilor, sistemelor încorporate (embedded), software, cercetării și dezvoltării (R&D), din Republica Moldova prin parteneriate viabile între companiile private, autoritățile publice și alte organizații naționale și internaționale.

În vederea realizării misiunii, Asociația este în căutare de Director Executiv.

Atribuțiile pentru Director Executiv constau în:

  • Asigurarea îndeplinirii hotărârilor Adunării generale a Membrilor Asociației;
  • Elaborarea proiectului bugetului anual de venituri și cheltuieli;
  • Întocmirea și prezentarea documentelor, strategiilor și planurilor de dezvoltare a Asociației;
  • Asigurarea convocării Adunării Generale a membrilor și organizarea pregătirii acestora;
  • Alte atribuții prevăzute expres în Statutul Asociației.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în unul din domeniile: juridic, economic sau administrație publică;
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Experiență de muncă anterioară în cadrul instituțiilor publice, justiție sau alte funcții similare în sectorul privat;
  • Abilități de comunicare și spirit de inițiativă.

Negocierea condițiilor de angajare și salariul Directorului Executiv se va realiza în conformitate cu prevederile Statutului Asociației.

Candidații interesați pot expedia CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa de e-mail: hr@eliri.md.

Descoperă mai multe oferte de job, urmărind pagina noastră youth.md!

Previous Job // Farmacia Felicia angajează specialist Social Media
Next Concurs de fotografie! Devino Ambasador(oare) Media pentru Obiective Globale