GENDERDOC-M anunță concurs de angajare a unui manager de birou disciplinat

Orașul – Chișinău
Denumirea poziţiei/postului: Manager de Birou
Organizația (angajatorul): Centrul de Informații “GENDERDOC-M”
Tip: Full time

Cerințe:

  • bunăvoință și capacitate de a lucra cu oamenii;
  • eficiență în îndeplinirea sarcinilor;
  • disciplină;
  • cunoașterea limbilor română, rusă, engleză;
  • cunoașterea programelor Microsoft Office.

Responsabilități:

  • să structureze și să organizeze materialele informative ale bibliotecii și videotecii, să monitorizeze păstrarea ordinii;
  • să țină evidența cărților și a altor valori materiale ale centrului;
  • să țină evidența vizitatorilor / clienților;
  • să mențină un catalog electronic al tuturor cărților și filmelor;
  • menținerea contului consumabilelor;
  • diseminarea informațiilor oferite de centru, bibliotecilor, ONG-urilor, regiunilor etc. (lista de adrese);
  • primirea de apeluri telefonice și înregistrarea beneficiarilor pentru consultări;
  • să fie responsabil(ă) pentru achiziționarea de bunuri de birou, alimente și alte achiziții conexe pentru nevoile oficiului, după cum este necesar;
  • să înregistreze corespondența de intrare și de ieșire a centrului.

Salariu/Beneficii:

  • Salariu negociabil;
  • Program de muncă de luni până vineri;
  • Echipă prietenoasă, profesionistă și experimentată, care respectă principiile egalității și drepturile omului.

Alte informații:

Centrul de Informații “GENDERDOC-M”  este o organizație obștească non-guvernamentală, care lucrează în domeniul protecției drepturilor LGBT (lesbiene, homosexuali, bisexuali și transsexuali) din Moldova și asigură respectarea principiului non-discriminării.

Dacă ești interesat de această oportunitate de angajare, expediază-ți CV-ul și scrisoarea de motivare până la data de 8 noiembrie 2017, ora 18:00, la info@gdm.md.

Sursa: civic.md

Previous Teatrul Geneza Art te invită la un spectacol captivant, ”Iată femeia pe care o iubesc”
Next Expune-ți opinia în cadrul unei dezbateri cu privire la noul sistem de achiziții publice electronice