JOB//Moldova Fruct angajează un specialist/o specialistă în Comunicare și PR

specialist comunicare, oferta de munca comunicare, moldova fruct

Asociația Producătorilor și Exportatorilor de Fructe Moldova Fruct anunță concurs de selectare a unui specialist/unei specialiste în Comunicare și Relații Publice.

Cerinţe obligatorii față de candidat:

  • studii superioare de profil (jurnalism, comunicare);
  • minimum 3 ani de experiență în domeniu relațiilor publice;
  • experiență în gestionarea paginilor web și rețelelor sociale;
  • abilităţi avansate de comunicare şi spirit de echipă;
  • cunoașterea limbii engleze va fi considerată un avantaj.

Responsabilități:

  • evaluează imaginea organizatiei și elaborează strategii de comunicare;
  • coordonează activităţile de creare, transmitere și menținere a unei imagini pozitive a organizației, inclusiv gestionarea crizelor de imagine;
  • participă la organizarea evenimentelor cum ar fi: adunări generale, conferințe, forumuri, vizite de studiu, expoziții, activitati de lobby, etc.;
  • asigură comunicare continuă și eficientă între membri și Asociație, Asociație și mediul extern;
  • asigură vizibilitatea activităților asociației în mass-media și pe paginile de socializare;
  • elaborează și publică materiale scrise, articole;
  • administrează site-ul www.moldovafruct.md – pentru informarea membrilor și publicului larg despre activitățile Asociației;
  • elaborează, coordonează și transmite comunicate de presă;
  • elaborează și distribuie istorii de succes despre membrii Asociației;
  • elaborează, coordonează și publică materiale promoționale (mape, carnete, broșuri, pliante, etc.);
  • elaborează și distribuie buletinului lunar Livădarul;
  • organizează turnee de presă și alte evenimente cu reprezentanții mass-media;
  • elaborează raportul public anual al Asociației;
  • participă la organizarea evenimentelor.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul pe adresa de e-mail: ifala@moldovafruct.md, până pe 15 octombrie, 2018.

Previous Participă în concursul de artă „Tinerii împotriva traficului de ființe umane”
Next Participă la expoziția organizată la Zpațiu și descoperă cum este reinventată arta