Job // Traducător, interpret, asistent de proiect în cadrul unui proiect de colaborare UE

traducător interpret asistent de proiect job

Proiectul de colaborare a Uniunii Europene „Îmbunătățirea sistemului de prevenire și combatere a spălării banilor și a finanțării terorismului în Republica Moldova” recrutează asistent de proiect, traducător.

Asistentul va fi contractat pe o perioadă de 18 luni, cu posibilitate de prelungire. Salariul maximal pe lună – 1.100 EUR. Durata implementării proiectului: durata totală – 36 luni.

Sarcini și responsabilități:

  • Oferă servicii de interpretare / traducere din engleză în română / rusă și invers;
  • Activează în calitate un interpret pentru experții RTA și SM;
  • Traducerea documentelor (legislație, documente de politică, materiale de instruire, rapoarte, prezentări etc.);
  • Editarea și citirea documentelor;
  • Interpretare consecutivă sau simultană în timpul seminariilor, conferințelor și altor întâlniri;
  • Sprijină asistentul RTA, după caz;
  • Dispus să călătorească;
  • Orice alte sarcini conexe, solicitate de RTA.

Cerinţe și calificări:

  • Cetățenie moldovenească sau cu permis de ședere și de muncă valabile;
  • Diplomă universitară în lingvistică / filologie engleză sau similar;
  • Abilitatea dovedită de a traduce / interpreta din engleză în română / rusă și invers;
  • Experiență în interpretare consecutivă și / sau simultană de la engleză la română și invers;
  • Bune abilități de calculator, în special Word, PowerPoint și Excel, Outlook;
  • Abilități excelente de organizare și comunicare;

Următoarele abilități vor fi considerate un atu:

  • Experiență în proiecte / programe internaționale;
  • Cunoașterea termenilor legali și financiari;
  • Experiență în colaborarea cu instituțiile de stat din Moldova.

Candidații interesați sunt rugați să depună:

  1. CV-ul în engleză;
  2. Scrisoarea de motivație;

Ambele vor fi expediate prin e-mail la următoarea adresă: RTA Dna Jolanta Vižinienė jolanta.viziniene.twinning@gmail.com (link trimite e-mail) și domnul Klemensas Mažeika k.mazeika@cpva.lt (link trimite e-mail) până la 20 martie 2020.

Proiectul Twinning este proiectul comun finanțat de UE între Lituania reprezentat de Serviciul de Investigare a Criminalității Financiare din Ministerul de Interne al Republicii Lituania (FCIS), Curtea Supremă a Lituaniei și Parchetul General al Republicii Lituania; Polonia reprezentată de Ministerul Finanțelor al Republicii Polone (MF); Germania reprezentată de Universitatea pentru Administrație Publică din Bremen (HfÖV); și Republica Moldova reprezentată de Oficiul pentru Prevenirea și Lupta împotriva Spălării Banilor din Republica Moldova.

Persoana selectată va fi un consultant independent independent în cadrul unui Contract de servicii și își va asuma întreaga responsabilitate pentru plata tuturor impozitelor și obligațiilor care decurg din legislația în vigoare în Republica Moldova, inclusiv pentru cele legate de asigurările medicale și sociale. Asistentul RTA își va îndeplini sarcinile pe baza unui contract încheiat cu Autoritatea Contractantă.

Descoperă mai multe oferte de job, alături de youth.md!

Previous Participă la Art Labyrinth Summer Festival ediția 2020
Next "Lumea în viziunea copiilor" - Concurs Național de Arte Plastice și Artizanat