Job // RISE Moldova angajează Asistent manager / Fundraiser

job fundraiser rise moldova

Job // RISE Moldova anunță concurs public de angajare pentru poziția Asistent manager / Fundraiser.

Perioada de angajare: Contract pe durată determinată  /  iulie 2021 – octombrie 2021 (înlocuirea temporară a angajatei plecate în concediu de maternitate – cu posibilitate de prelungire pe post de “Fundraiser” sau “coordonator Social Media”).

RESPONSABILITĂȚI:

  • implementează și coordonează eficient toate activitățile proiectelor, în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde de calitate;
  • asigură comunicarea cu partenerii din cadrul proiectelor;
  • pregătește și organizează planurile de activitate în cadrul proiectelor și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor acestora;
  • oferă suport logistic pentru organizarea de evenimente, training-uri și workshop-uri; solicită oferte comerciale;
  • identifică oportunități și idei pentru dezvoltarea de noi programe de fundraising;
  • implementează strategii de strângere de fonduri (sponsorizări, campanii de fundraising);
  • abordează și atrage noi finanțatori și parteneri care să susțină activitatea organizației;
  • actualizează baza de date cu noii donatori ai organizației;
  • planifică, derulează, raportează și evaluează activitățile de fundraising pe care le coordonează;
  • alte responsabilități indicate în fișa de post;

CERINȚELE POSTULUI:

– absolvent de studii superioare în sfera Relații Publice, Jurnalism, Marketing, Vânzări, Management;
– abilități bune de networking și interpersonale;
– cunoștințe în organizarea de campanii de fundraising
– cunoștințe informatice (Excel, platforme online, social media);
– capacitatea de a prioritiza sarcinile și responsabilitățile;
– rezistență la stres, capacitate de a lucra cu termene scurte;

EXPERIENȚĂ:

  • 1-2 ani de experiență în strângerea de fonduri, colaborare cu ONG-urile naționale și internaționale,
  • experiență demonstrabilă în lucrul cu finanțatorii,
  • experiență în Social Media constituie un avantaj.

CUNOŞTINŢE SI ABILITĂȚI NECESARE:

– cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
– cunoaşterea bună a situaţiei în domeniul managementului de proiecte;

DOSARUL:

– CV actualizat
– Scrisoare de intenție în engleză (max. 600 de cuvinte)
– Portofoliu: 2 materiale relevante (rapoarte redactate, postări pe social media / exemple de campanii de fundraising)

Dosarul poate fi depus la adresa de email: info@rise.md cu titlul „Dosar | Asistent manager / Fundraiser”, până la data de 30 iunie 2021, ora 23.59.

NOTĂ: Doar persoanele care corespund criteriilor de selecție vor fi invitate la interviu.

Interviul va avea loc online.

RISE Moldova este o comunitate de jurnaliști de investigație, programatori și activiști din Republica Moldova și România.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Dezbatere online privind digitalizarea educației
Next Cum se organizează un eveniment marca Moldova Fashion Days?