Job pentru tineri // CRJM anunță un concurs pentru funcția de consilier juridic

job consilier juridic

Job // Centrul de Resurse Juridice din Moldova (CRJM) anunță un concurs pentru funcția: Consilier/ă juridic/ă. Contract: pentru o perioadă de doi ani, cu posibilitate de extindere pentru un termen nedeterminat.

Localitatea: Chișinău, Republica Moldova, sediul CRJM, str. A. Șciusev 33.

 Atribuții:

Principalele sarcini ale juristului/juristei țin de:

  1. Cercetare și analiză;
  2. Advocacy;
  3. Activități de instruire;
  4.  Reprezentare

Fișa de post a funcției este anexată aici: https://bit.ly/2KwKwV4.

Educație:

  • studii universitare în domeniul dreptului.

Cunoștințe:

  • bune cunoştinţe în domeniul justiţiei şi al drepturilor omului;
  • cunoașterea fluentă a limbilor română şi engleză (cel puțin nivelul B2). Cunoaşterea limbii ruse sau a altor limbi de circulaţie internaţională constituie un avantaj.

Abilități și aptitudini:

  • folosirea calculatorului în activitatea zilnică şi cunoașterea la nivel avansat a MS Office, Windows şi internet;
  • bune abilități de comunicare internă și externă, prezentare, planificare și organizare;
  • persoană responsabilă, atentă la detalii, bine organizată și dedicată;
  • capacitatea de a lucra independent, în echipă și sub presiune.

Competențe de bază:

  • angajament față de misiunea, viziunea și obiectivele strategice ale CRJM;
  • sensibilitate şi adaptabilitate față de diversitatea culturală, sex, religie, rasă, naționalitate și vârstă;
  • responsabilitate și răspundere directă pentru rezultatul deciziilor proprii.

Persoana trebuie să dețină dreptul de a munci în Republica Moldova.

Încurajăm depunerea dosarelor și de către persoanele care nu au stagiu de muncă sau cu puțină experiență profesională.

Condiții de muncă:

  1. mediu de lucru confortabil;
  2. posibilități de dezvoltare profesională;
  3. salariu motivant (inclusiv pachet social deplin), care depinde de calificarea şi experienţa persoanei;
  4. program deplin de lucru între 9:00 – 18:00;
  5. regim de muncă flexibil.

Persoanele care corespund cerințelor menționate mai sus sunt rugate să expedieze prin e-mail o scrisoare de motivare și CV-ul actualizat, care să conțină contactele a cel puțin două persoane de referință până la 6 ianuarie 2021, ora 23.59, la adresa: application@crjm.org.

Selectarea va fi făcută în bază analizei CV-urilor și scrisorilor de motivare depuse, urmată de o probă scrisă și interviu. Doar candidaţii/tele preselectaţi/te vor fi invitați/te pentru testare și ulterior interviu. Informații suplimentare pot fi obținute prin expedierea unui e-mail la aceeași adresă.

Doar candidaţii preselectaţi vor fi invitați pentru testare și interviu.

Descoperă mai multe oportunități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Procrastinarea - în ce măsură ne afectează și cum o putem depăși?
Next Înscrie-te la cel mai grandios proiect de coding din Moldova - SuperCoders