Job pentru tineri // Platforma media agora.md caută reporteri-știriști și creatori de conținut

job agora.md

Job pentru tineri // Interact Media, dezvoltatorul platformei media AGORA.md, caută colegi noi:  reporteri-știriști & creatori de conținut multimedia. Invităm cu drag, inclusiv studenții care vor să învețe munca direct „pe teren” (cu responsabilități depline asumate în redacție), la stagii practice plătite.

Responsabilități și cerințe:

  • Pasiune pentru organizare și disciplină (rapiditatea, creativitatea, atenția la detalii, gândirea critică sunt în acest pachet).
  • Pasiune pentru jurnalism și pentru online (poți ține pulsul evenimentelor și face o selecție demnă a știrilor cu adevărat importante?)
  • Pasiune pentru cuvinte și scris (poți crea conținut original?)
  • Interesul și focusul pe domenii specifice (tehnologii & inovații, economie, sport, auto, medicină, artă & cultură, etc) sunt un mare avantaj.

Ce ar trebui să poți sau să înveți repede să faci:

  • Să găsești și folosești diverse platforme moderne de creare și prezentare a conținutului.
  • Să știi să folosești software de editare foto și video
  • Să știi să structurezi informații, să aduni date relevante și să le combini în diverse formate de prezentare (creativitatea și viziunea sunt în acest pachet, la fel și capacitatea de expunere corectă în limba română

Dacă ești interesat/ă, trimite un mesaj de intenție la adresa: office@interakt.md.

Sursa: agora.md

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Tinerii liceeni din Bălți se pot înscrie în programul gratuit „Școala de afaceri la Bălți”
Next Ești din Ungheni sau Cahul? Participă la tabăra fotografică „Egalitatea în obiectiv”