Job pentru tineri // Centrul SOS AUTISM angajează tutori

Job pentru tineri // Centrul SOS AUTISM angajează tutori.

Poziții disponibile: Tutori de practică cu specializare în domeniul analizei comportamentale aplicate.

Program de lucru: 8:00 – 15:00. Sau 8:00-13.00. Sau 13:00-16:00

Candidatul ideal:

Dacă ești absolvent sau în curs de absolvire a facultății de Psihologie, Pedagogie, Asistență Socială, Psihopedagogie, Medicină ori alte domenii relevante, daca îți plac copiii, ești responsabil, dorești să înveți ceva nou și îți place să te simți cu adevărat util, vino în echipa SOS Autism.

Responsabilități:

punerea in aplicare a strategiilor ABA de predare intensiva, cu scopul de a promova dobandirea abilitatilor sociale, academice, lingvistice si de auto-servire.- implementarea si adaptarea programelor in acord cu recomandarile consultantului/ supervizorului.

Beneficii:

  • angajare oficială în câmpul muncii (pachet social integrat);
  • salariu 9000 mdl (7 ore/zi);
  • supervizarea unui specialist certificat BCBA

Veți fi susținut ca pregătire prin training-uri aplicate pe caz și cursuri teoretice naționale și internaționale.

Data limită de aplicare: 30 ianuarie 2022.

În etapa de selecție inițială, trimiteți un CV complet împreună cu o scrisoare de intenție și alte documente relevante, la: sosautismrm@gmail.com.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Olimpiada internațională de programare „BalaTech” pentru elevi
Next Burse pentru studii postuniversitare la Colegiul Europei 2022-2023