Job pentru tineri // AVD angajează specialist comunicare

job pentru tineri specialist comunicare

Job pentru tineri // A.O. Asociația pentru Valorificarea Deșeurilor, editor al Revistei Managementul Deșeurilor și implementator de proiecte diverse în domeniul managementului deșeurilor și promovării economiei circulare anunță concurs pentru postul vacant – Redactor/Specialist Comunicare.

Așteptări față de candidați:

  • Este o persoană creativă, organizată și atentă la detalii.
  • Posedă abilități foarte bune de comunicare scrisă și verbală.
  • Este dispus să învețe lucruri noi.
  • Constituie un avantaj experiență anterioară ca Specialist Comunicare / Redactor / Specialist Marketing.
  • Cunoștințe generale despre managementul deșeurilor, poluarea mediului, avantajele reciclării, etc.
  • Nivel studii: student/absolvent

Descrierea jobului

  • Verificare ortografică și gramaticală a textelor / documentelor interne.
  • Redactare texte pentru pagina web, revistă, prezentări, evenimente sau de promovare a serviciilor, într-o manieră lizibilă, descriptivă, convingătoare și aliniată practicilor SEO.
  • Redactare texte pentru postări social media.
  • Implicare în dezvoltarea și implementarea strategiei de comunicare.
  • Familiarizarea cu activitățile și serviciile prestate de asociație.
  • Împreună cu managerii de proiect asigură implementarea activităților de proiecte, din perspectiva comunicării (poze, materiale de PR, elemente de vizibilitate etc.)
  • Păstrează și arhivează (fizic și electronic) corespunzător documentația generată de îndeplinirea atribuțiilor

Program de lucru: Flexibil (inclusiv de la distanță)

Procedura de aplicare:

Dosarul va conține:

  • CV-ul
  • Scrisoarea de motivare

Dosarul poate fi expediat la adresa: info@e-circular.org  cu titlul “Concurs angajare redactor/specialist comunicare”.

Termenul limită de prezentare a dosarului: 25 mai 2021 ora 14:00.

Descoperă mai multe activități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous 7 adevăruri despre dragostea de sine
Next Job // Platforma media Suntparinte.md angajează jurnalist/ă