Job pentru tineri // Autism Resource Center (ARC) angajează terapeut

job pentru tineri arc center

Job pentru tineri // Autism Resource Center (ARC) este în căutarea de persoane interesate să activeze în calitate de terapeut comportamental.

Responsabilități:

  • Aplicarea programului de intervenție stabilit de coodonatorul de terapie;
  • Respectarea recomandărilor coodonatorului de terapie în ceea ce privește metoda și programele de lucru stabilite pentru fiecare copil în parte;
  • Colaborarea cu ceilalți specialiști din centru pentru a aplica planul terapeutic de recuperare;
  • Asigurarea suportului pentru părinți și interacționarea zilnică cu ei pentru a facilita transferul calitativ al activităților din centru în alte contexte/medii.

Cerințe:

  • Studiile (incomplete sau finalizate) în domeniile psihologie, educație și alte științe sociale;
  • Dorința de a învăța continuu și o atitudine deschisă pentru feedback în procesul de lucru.
  • Notă: Experiență anterioară de lucru nu este obligatorie

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Angajare oficială;
  • Echipă tînără și pro-activă;
  • Posibilitatea de a iniția o cariera într-un domeniu nou și foarte solicitat în Republica Moldova;
  • Instruire continuă.

Persoanele interesate pot expedia un CV la adresa arcentru@gmail.com până pe data de 31.08.2021 sau pot telefona la nr de telefon 079021019.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Job full-time // CNPAC angajează asistent/ă administrativ/ă
Next Participă la un training pentru jurnaliști despre violența în familie