Job pentru tineri // Asociația Obștească „Nord Press Club” angajează editor de imagine

job pentru tineri editor imagine

Job pentru tineri // Asociația Obștească „Nord Press Club” angajează persoană pentru funcția vacantă de editor de imagine. Serviciile vor fi prestate în cadrul proiectului „Madia pentru Transparență”.

DESCRIEREA SARCINILOR

Responsabilitățile angajatului vor fi următoarele:

  • Editarea materialelor audio-video (emisiuni/videoclipuri/reportajelor) în termenii stabiliți.

CERINȚE FAȚĂ DE EXPERT

  • Abilități de lucru cu următoarele programe: After Effects, Adobe Premiere Pro, vMix;
  • Cunoașterea noțiunilor fundamentale de montaj;
  • Cunoașterea noțiunilor fundamentale de compoziție, încadraturi, reguli de compoziție a cadrului, culoare, contraste, efecte de culoare, editare sunet etc;
  • Capacitate de lucru în echipă.

CRITERII DE SELECȚIE

  • Îndeplinirea cerințelor specificate în Termenii de referință ai concursului de selectare a candidatului/ candidatei;
  • Disponibilitate de realizare a activităților în conformitate cu perioada de timp prevăzută în Termenii de Referință;

CONȚINUTUL DOSARULUI DE APLICARE

  • CV-ul candidatului/ candidatei.

Procesul de selectare a candidaților va avea loc în două etape:

  1. Evaluarea CV-ului;
  2. Interviu cu candidații/ candidatele care au trecut prima etapă.

Durata contractului: 22 luni.

Dosarele vor fi prezentate la adresa de e-mail: nordpressclub@gmail.com

Termenul limită de aplicare: 05 august 2021

Titlul mesajului: Concurs de angajare pentru funcția de editor de imagine

Pentru informații suplimentare, Vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon 068303090 / 060229996 sau la adresa de e-mail: nordpressclub@gmail.com

Descoperă mai multe activități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Ai vrea să cunoști mai bine domeniul criminalistică și criminologie? Urmărește acest proiect
Next Ești din Ștefan Vodă? Completează Chestionarul, opinia TA merită să fie auzită!