Job pentru tineri // AO „The Moldova Project” angajează Asistent de Proiect

job pentru tineri asistent de proiect

Job pentru tineri // Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de Asistent de Proiect.

Locul desfășurării activității: online, cu disponibilitate pentru deplasări prin Republică.

Studii: Absolvent/ă de studii superioare

Abilități:

  • cunoașterea avansată a limbii engleze
  • cunoașterea sectorului nonprofit
  • cunoașterea domeniului de protecție a drepturilor copiilor și voluntariat
  • experienţă în administrarea proiectelor
  • capacitate de a planifica și raporta
  • empatie față de beneficiarii proiectului
  • cunoștințe avansate MS Office (Power Point, Excel, Word, Photoshop, etc)
  • responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual, comunicare eficientă.

Responsabilități:

  • administrarea paginii de FB a Asociației
  • întocmirea rapoartelor narative în engleză
  • scrierea comunicatelor de presă pentru mass-media
  • participarea la unele deplasări în teritoriu
  • programarea beneficiarilor și acompanierea lor la medici în Chișinău
  • implicare logistică în cadrul anumitor activități
  • traducerea și facilitarea muncii voluntarilor internaționali în RM
  • asistarea directorului TMP în comunicarea cu finanțatorii
  • gestionarea corespondenței Asociației

 Beneficii:

  • Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în societate
  • Un mediu pozitiv de lucru, colegi prietenoși, și experiențe interesante alături de echipă
  • Oportunitatea de a aplica propriile cunoștințe și idei în cadrul Asociației, dar și de dobândi cunoștințe noi în domeniul social
  • Posibilitatea de a avansa în funcție în cadrul Asociației

Procesul de selecție al candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei (în limba engleză) se va expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 25.06.2021. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Atelier de creație: Promovarea bicicletei ca mijloc de transport
Next Fii mentor în comunitatea ta în cadrul programului național „CATalizator”