Job pentru tineri // AO „Concordia. Proiecte Sociale” angajează story-teller

job pentru tineri concordia

Job pentru tineri // AO „Concordia. Proiecte Sociale” angajează story-teller pentru suplinirea postului vacant în cadrul echipei.

AO „Concordia. Proiecte Sociale” descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună zi de zi pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:

  • documentarea și scrierea poveștilor de viață din CONCORDIA (Human Interest Stories) pentru programul de fundraising național si internațional, online si offline;
  • contractarea de colaboratori și managementul relației cu aceștia (fotografi, producători video etc);
  • asigurarea conținutului pentru comunicarea de tip fundraising online și offline la nivel național și internațional (Romania, Moldova, Austria)
  • producerea materialelor conform regulamentelor interne (de exemplu Politica de protecția copilului, Codul de conduită etc.).

Așteptări faţă de candidaţi:

  • se exprimă bine în limba romănă și în limba engleză, oral și în scris;
  • știe să asculte și să relateze povești de viață;
  • are îndemanare fotografică;
  • are disponibilitate pentru deplasări interne și externe;
  • familiarizat cu modul de lucru online;
  • cunoștințe temeinice de operare PC (Word, Excel, Power Point, baze de date) și în utilizarea internetului;
  • nivel avansat al limbii engleze (scris și vorbit);
  • permis de conducere, cat.B;
  • deschis pentru a învăța lucruri noi;
  • are cunoștințe de bază  în instrumente de marketing și fundraising: direct mailing, e-mailings;
  • are minim 3 ani experiență în Comunicare, PR, Fundraising sau domenii asemănătoare;
  • experiență de minim 3 ani în mass-media prezintă avantaj.

Beneficii:

  • Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
  • Bonus de performanță anual;
  • Buget personal pentru dezvoltare, participări la trening-uri și conferințe specializate;
  • Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
  • Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență – ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin diverse trening-uri și suport;
  • Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
  • Experiență în proiecte internaționale;
  • Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
  • Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
  • + 2 zile de concediu anual la fiecare 3 ani lucrați în organizație;
  • Tichete de masă;
  • Birou confortabil și dotat cu birotică;
  • Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare.

Loc de muncă: Sediul A.O. ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău

A.O. “Concordia. Proiecte. Sociale”, este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită, care se respectă în totalitate de către angajați.

Rugăm să transmiteți CV-ul Dvstră și scrisoarea de intenție, indicând POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at

Sursa: concordia.md

Descoperă mai multe activități și job-uri pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Descoperă arta intervievării alături de MentorMe
Next Public Speaking 101 - Secretele din spatele unui discurs de succes