Job part-time: Centrul Contact angajează asistent de proiect

job part-time asistent de proiect

Job part-time: Centrul CONTACT anunță un concurs de angajare pentru funcția de asistent de proiect „Valorificarea potențialului tinerilor antreprenori sociali din Moldova și Ucraina”.

Despre proiect pe scurt:

Proiectul „Valorificarea potențialului tinerilor antreprenori sociali din Moldova și Ucraina” contribuie la stimularea potențialului antreprenorial social al tinerilor din Moldova și Ucraina, prin crearea unui ecosistem favorabil pentru întreprinderile sociale.

Proiectul  va  inspira și sprijini mai mulți tineri antreprenori sociali să dezvolte și să susțină soluții inovatoare pentru promovarea incluziunii sociale și a sustenabilității mediului în ambele țări. Proiectul este finanțat de Uniunea Europeană în cadrul programului EU4Youth

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Participă la elaborarea planurilor detaliate de acțiuni privind realizarea activităților din cadrul proiectului;
  • Participă la organizarea și derularea activităților din proiect;
  • Asigură comunicarea cu beneficiarii/grupul țintă, partenerii proiectului;
  • Acordă asistență tehnică în realizarea activităților din proiect;
  • Monitorizează activitățile din cadrul proiectului și informează coordonatorul de proiect privind realizarea planului de acțiuni;
  • Ține evidența publicațiilor și a  emisiunilor din mass-media referitoare la  realizarea proiectului;
  • Ține evidența tuturor documentelor, informațiilor, materialelor elaborate în cadrul proiectului;
  • Elaborează și prezintă rapoarte narative: intermediare și final.
  • Îndeplinește alte însărcinări ce țin de desfășurarea activităților din cadrul proiectului.

Perioada de angajare : Iunie 2020 – august 2022

Cerințe fată de candidați:

  • Studii superioare în domenii relevante;
  • Minimum doi ani de experiență în poziții similare;
  • Cunoașterea excelentă a limbilor română, engleză şi rusă;
  • Abilități de utilizare a computerului (MS Office, Internet), a echipamentului de birou (copiator/scanner/fax);
  • Abilităţi excelente de interacţiune şi comunicare;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Abilităţi de lucru independent şi în echipă, într-un mediu dinamic şi în termeni restrânși de timp.

Experiență relevantă de lucru sau voluntariat în cadrul unui ONG sau organizație internațională va constitui un avantaj;

Notă: În procesul de selecție, Centrul CONTACT nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidaților. Centrul CONTACT oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Candidații interesați de acest job part-time, sunt invitați să depună CV-urile la adresa: info@contact.md. În subiect indicați: “Concurs angajare asistent de proiect”.

Data limită – 20 Mai 2020.

Pentru informații suplimentare despre acest job part-time vă puteți adresa prin e-mail: info@contact.md. Doar candidaturile selectate vor fi contactate.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Află mai multe despre studiile în România, la un eveniment marca Interact Chișinău
Next Concurs pentru întreprinderile autohtone: „Marca comercială a anului 2019”