Job în Chișinău : People in Need angajează Fundraiser

fundraiser job people in need

Job în Chișinău : People in Need angajează Fundraiser pentru o perioadă de 9 luni, cu posibilitate de prelungire.

Despre organizație:

People in Need este o organizație non-guvernamentală cehă care oferă ajutor de ajutor și asistență pentru dezvoltare, în timp ce lucrează pentru apărarea drepturilor omului și a libertății democratice. Este una dintre cele mai mari organizații de asistență și dezvoltare din Europa Centrală și de Est și a administrat proiecte în 37 de țări în ultimii 20 de ani.

Cu ce se va ocupa persoana responsabilă?

Fundraiser-ul va sprijini personalul programului în activitățile de strângere de fonduri și va oferi sprijinul general în elaborarea propunerilor pentru persoanele nevoiașe din Moldova. Sediul oficiului se află la Chișinău, cu excursii ocazionale de afaceri pe teren. Persoana va lucra în strânsă coordonare cu conducerea superioară a People in Need din Moldova și va raporta directorului național.

Responsabilitățile unui fundraiser:

  • Oferă sprijin directorului în identificarea și urmărirea oportunităților de strângere de fonduri;
  • Sprijină proiectarea proiectului prin participarea la evaluările pe teren și / sau efectuarea cercetărilor de birou, implică în elaborarea cadrelor de jurnal și participă la redactarea secțiunilor relevante de propuneri;
  • Utilizează sistemele de M&E necesare PIN și donator și proiectați un plan M&E realist pentru Programul național;
  • Sprijină personalul proiectului și participă la desfășurarea activităților de M&E (linii de bază, sondaje de linie finală, alte sondaje și activități de colectare a datelor, pregătirea ROT, etc.) și
  • Măsurarea rezultatelor, instrumentelor și metodologiilor M&E.
  • Recrutarea și instruirea enumerătorilor pentru colectarea datelor (pentru sondaje la scară largă), atunci când este nevoie.
  • Efectuează monitorizarea independentă a activităților proiectului în conformitate cu programul convenit cu CD.
  • Sprijină echipele de proiect în analiza și raportarea datelor.
  • Servește ca persoană focală pentru mecanismul de răspuns la reclamații / feedback.

Cerințe față de candidat:

Candidatul reușit va putea lucra cu echipa; va acorda atenție activă detaliilor și va manifesta angajament personal; va manifesta impuls pentru rezultate și eficiență; flexibilitate, respect pentru diversitate, gândire creativă și rezolvarea problemelor.

Cunoștințe / Experiență:

  • Minim 2 ani de experiență progresivă în domeniul ONG-urilor cu accent pe programele de dezvoltare a societății civile;
  • Experiență dovedită și cunoștințe bune în proiectarea proiectelor;
  • Înțelegerea și experiența în utilizarea instrumentelor de monitorizare și evaluare.

Calificări / Aptitudini necesare:

  • Diplomă universitară într-un domeniu conex;
  • Abilitatea de a planifica propria muncă și de a gestiona prioritățile conflictuale;
  • Abilități bune de comunicare (vorbită și scrisă), inclusiv capacitatea de a explica și de a prezenta informații complexe și de a pregăti documente / comunicări scrise într-un stil clar și concis;
  • Este necesară fluența în engleză și română (abilități excelente de scriere, ascultare, citire și vorbire). Abilitățile de comunicare în limba rusă este un avantaj puternic;
  • xperiență demonstrată cu aplicația MS Office, în special cu Outlook, Word, Excel și PowerPoint, un avantaj al abilităților de socializare;
  • Bune abilități interpersonale și capacitate de a stabili și menține relații de lucru eficiente cu oamenii într-un mediu multi-cultural, multi-etnic, cu sensibilitate și respect pentru diversitate.

Procedura de aplicare:

Solicitanții interesați trebuie să prezinte următoarele:

  1. Scrisoare de intenție (în engleză);
  2. CV complet (în engleză);
  3. Contacte de două referințe care ar putea include supraveghetorul în cea mai recentă misiune de lucru;

Cele de mai sus se trimit la următoarea adresă: concurs.moldova@peopleinneed.cz cu mențiunea în rubrica subiectului: Ref: Fundraising / M & E Officer.

Termen limită pentru cereri: 10 mai 2020.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Lumea lui Vincent van Gogh - curiozități despre acest pictor post-impresionist
Next Participă la acest webinar și află cum promovezi afacerea ta pe Facebook și Instagram