Job full-time // Centrul de Drept al Femeilor angajează asistent/ă de proiect

job full time asistent de proiect

Job full-time // Asociația Obștească „Centrul de Drept al Femeilor” angajează asistent/ă de proiect.

Responsabilități și atribuții:

  • Participă la ședințele de lucru, planificare și evaluare ale CDF;
  • Ajută la elaborarea instrumentelor de lucru necesare implementării activităților din proiect;
  • Participă la desfășurarea activităților planificate;
  • Efectuează aranjamente logistice şi organizează evenimente în cadrul proiectelor implementate;
  • Acordă suport în comunicarea cu beneficiarii proiectelor CDF, donatori, parteneri, instituţii de stat etc.;
  • Pregătește documentele necesare pentru procurarea bunurilor şi serviciilor în cadrul organizației (respectarea procedurilor interne de procurare, organizarea şi evaluarea tenderelor şi concursurilor);
  • Participă la monitorizarea activităților și evaluarea acestora, colectează informaţii privind progresul proiectelor;
  • Oferă informații și date statistice ce urmează a fi utilizate în elaborarea rapoartelor narative și de progres în implementarea proiectului;
  • Participă la elaborarea planurilor de acțiuni din cadrul proiectului;
  • Asigură evidența/stocarea documentelor cu privire la activitatea organizației;
  • Participă la elaborarea diverselor documente organizaționale, inclusiv materiale promoționale, articole, istorii de succes, etc.
  • Întocmește și redactează corespondența simpla sau alte înscrisuri. Se ocupă de clasarea corespondenței/documentelor, multiplicarea de materiale, de preluarea și transmiterea de mesaje sau informații, expedierea corespondentei prin fax, e-mail sau posta;
  • În caz de necesitate, efectuează traduceri în limbile română, rusă şi engleză;

Cerințe față de aplicanți:

  1. Studii superioare absolvite cu diplomă de licență;
  2. Experiență de lucru cu organizații ale societății civile, organizații internaționale;
  3. Abilități excelente empatice, de comunicare și observare, responsabilitate, corectitudine, punctualitate și flexibilitate;
  4. Experienţă şi abilităţi de utilizare a computerului, copiatorului, fax, (MS Office, Internet);
  5. Cunoaşterea limbii române și ruse este obligatorie, cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
  6. Experiență în asistența anterioară a unor proiecte/organizații va fi considerată un avantaj;
  7. Experiența de lucru ( cel puțin tangentială) în domeniul prevenirii și combaterii violenții domestice va constitui un avantaj.

Dosarul de aplicare va include:

  • CV-ul;
  • Scrisoare de intenție;

Aspecte organizaționale

Asistentul/a de proiecte va lucra în cadrul oficiului CDF. Poziția este full-time.

Condiții de muncă:

  • Loc de muncă stabil cu un salariu atractiv pentru perioadă de minim 6 luni;
  • Orar zilnic de muncă – 8 ore pe zi, cu program de la 09:00-18:00, de luni până vineri.

Procedura de aplicare:

Termenul-limită de prezentare a dosarului de aplicare este 11 iulie 2021, ora 24.00 ( Moldova).

Dosarele de aplicare vor fi prezentate în format electronic la adresa concurs@cdf.md cu mențiunea „Concurs asistent/ă de proiecte” sau pot fi depuse la adresa: str. M. Kogălniceanu 76, mun. Chișinău.

Informații suplimentare le puteți solicita la numărul de telefon: 022 811 999 sau email: concurs@cdf.md

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Vino la atelier de urbanism tactic alături de studenții de la arhitectură
Next Interviu cu Daniela Panico, voluntar și coordonatoare adjunctă a echipei Reporteri Youth.md.