Job // Asociația Obștească „Artemida” angajează fundraiser

job artemida fundraiser

Job // Asociația Obștească „Artemida” anunţă concurs de oferte pentru selectarea unei persoane pentru ocuparea funcţiei de fundraiser.

CONTEXT:

Asociația Obștească „Artemida”  este o organizație non-guvernamentală, non-profit cu sediul in or. Drochia st. N. Testemițanu 2/3, înregistrată în anul 1998, care are misiunea de promovare a drepturilor persoanelor afectate de fenomenul violenței în familie și contribuirea la integrarea lor psiho-socială, prin acordarea asistenței informaționale, prestarea serviciilor sociale, abilitare economică, dezvoltare personală și dezvoltarea capacităților purtătorilor de obligațiuni (reprezentanții serviciilor de stat și reprezentanții societății civile) în domeniul prevenirii și combaterii violenței în bază de gen și violenței în familie la nivel național.

 N.B. Mai multe detalii despre organizație poate fi găsită la adresa www.artemida.md

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Motivație + dorinţă de a lucru în echipă;
  • Studii superioare (preferabil, diploma de master în economie, marketing, relații economice internaționale sau alte domenii relevante);
  • Cunoașterea la nivel avansat a limbilor română şi engleză (vorbit şi scris);
  • Cunoaștere la nivel avansat a particularității de activitate a donatorilor în țară și regiune cât şi a celor internaţionale;
  • Experiență de minimum 1-3 ani în monitorizarea oportunităţilor de finanţare în ţară / regiune;
  • Experiența de lucru în cadrul unei organizaţii internaţionale va constitui un avantaj.
  • Abilităţi de comunicare;

ATRIBUŢII ŞI RESPONSABILITĂŢI:

  • Elaborează și asigură implementare a strategiei de fundraising a organizaţiei în conformitate cu Planul Strategic al Asociației Obștești Artemida;
  • Dezvoltă şi menţine o bază de date a donatorilor şi potenţialilor donator;
  • Monitorizează oportunităţile de finanţare (ex. anunțurile naţionale și internaţionale de granturi, tenderele naţionale şi internaţionale, etc.) în conformitate cu domeniile de interes ale organizaţiei;
  • Participă la identificarea partenerilor pentru participarea la concursuri de granturi;
  • Participă la discuţii preliminare, negocieri cu potenţiali parteneri şi cu actualii şi potenţialii donatori
  • Pregăteşte propunerile de proiect, ofertele tehnice şi financiare pentru concursurile de granturi şi tendere la nivel naţional şi internațional.
  • Identifică şi comunică cu potenţialii donatori în vederea dezvoltării unor parteneriate pe termen lung, contribuind la asigurarea sustenabilităţii organizaţiei
  • Coordonează obiectivele strategiei de fundraising a organizaţiei cu Directorul Executiv şi cu Vicedirectoarea organizaţiei.
  • Elaborează şi asigură funcţionalitatea cadrului de monitorizare şi evaluare a proiectelor în derulare.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimită:

  • CV-ul
  • O scrisoare de intenție (scrisoarea trebuie să conțină și datele de contact ale persoanelor de referință)
  • Oferta financiară

Dosarele sunt așteptate la adresa de  e-mail:  paveltuvacov@yahoo.com   și simionsirbu@yahoo.com cu specificarea „Concurs pentru selectarea în funcţie de fundraiser”

Previous Interviu // Ilinca Avram: cea care promovează vorbirea corectă pe TikTok
Next Cum se face alegerea unei cariere: după plăcere sau după profit?