Job // Acvila Grup angajează contabil cu experiență

contabil job acvila grup

Job // Acvila Grup,  una din cele mai mari asociaţii de întreprinderi din Moldova care activează pe piaţă de la începutul anilor 90, angajează contabil. Vezi mai multe detalii în articol.

Responsabilități:

  • Intocmește procedurile de lucru și urmărește respectarea aplicării acestora;
  • Urmărește și participă la inventariere;
  • Participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar contabil;
  • Organizează evidența formularelor cu regim special;
  • Organizează și răspunde de respectarea disciplinei de casă și a operațiunilor cu numerar;
  • Asigura întocmirea la termen a obligațiilor companiei față de bugetul de stat și bugetul local;
  • Urmărește depunerea în termenul legal a tuturor declarațiilor solicitate de lege;
  • Supraveghează și verifică reconcilierea și închiderea conturilor;

Cerințe:

  • Studii de superioare în domeniul economic;
  • Experiență de 3-5 ani pe o poziție similară;
  • Cunoștințe temeinice privind sistemul financiar contabil într-o organizație mare;
  • Cunoștințe temeinice privind legislația din domeniul financiar contabil și fiscal;
  • Word, Excel, Outlook;
  • Familiar cu 1C;

Profilul candidatului:

  • Spirit de echipă, initiațivă;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Adaptabilitate;
  • Perseverență;
  • Orientare spre rezultate;

Plăți și beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Pachet social complet;
  • Mediu de lucru profesional;
  • Posibilitate de promovare;
  • Bonuri de masă;
  • Participarea la traininguri interne și externe;

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să expedieze CV-ul pe adresa hr@acvila.md. Specificaţi poziţia pentru care aplicaţi. Pentru mai multe informaţii despre companie puteţi accesa site-ul: www.acvila.md.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Şcoală de vară: Orientarea și Gestiunea Carierei la Oradea
Next Oportunitate pentru tinerii specialiști: Programul de bursă Hubert H. Humphrey