CIDDC angajează o specialistă/un specialist în comunicare

comunicare, oferta de angajare, ciddc chisinau

Centrul de Informare și Documentare privind Drepturile Copilului este în căutarea unei persoane ce ar asigura necesitățile de comunicare ale organizației în baza Strategiei de Comunicare a CIDDC.

Actualmente avem nevoie de o persoană ce și-ar asuma următoarele responsabilități:

  • asigurarea vizibilității CIDDC și a mesajelor organizației prin intermediul propriilor canale de comunicare ale organizației și mass-media;
  • stabilirea și menținerea relațiilor cu mass-media;
  • planificarea și organizarea evenimentelor publice;
  • realizarea materialelor de comunicare pentru mass-media și publicurile organizației;
  • administrarea comunicării pe conturile create de CIDDC pe rețelele de socializare și paginile web ale organizației;
  • elaborarea studiilor de caz despre experiențele persoanelor implicate în activitățile CIDDC;
  • participare în elaborarea publicațiilor și materialelor informative (rapoarte, broșuri, ghiduri, etc.);
  • monitorizarea, evaluarea și raportarea permanentă a acțiunilor de comunicare;
  • identificarea și valorificarea posibilităților noi de comunicare cu publicurile organizației, în special părinți și copii.

Candidatul/a pentru funcția vacantă trebuie să posede următoarele competențe:

  • copywriting și comunicare la nivel avansat în limba română;
  • realizare fotografii și video, inclusiv la telefonul mobil;
  • gestionarea aplicaţiilor de editare a fotografiilor și video-urilor;
  • gestionarea şi promovarea siteului CIDDC dar şi a paginilor CIDDC pe rețelele de socializare.

Cerințe către aplicant/ă:

  • studii superioare în jurnalism, științe ale comunicării;
  • experiență de minim doi ani în domeniul comunicării sau jurnalism;
  • experienţă Social Media;
  • experiența de lucru cu organizațiile neguvernamentale sau organizațiile internaționale va constitui un avantaj.

Persoanele interesate vor prezenta CV-ul cu două persoane de referință, scrisoarea de intenție și oferta financiară cu indicarea salariului minim solicitat la adresa ciddc@yahoo.com.

Doar candidații/ele selectați/e vor fi contactați/e pentru interviu. CIDDC își rezervă dreptul de a respinge dosarele de aplicare incomplete sau cele depuse după expirarea termenului limită indicat.

Informații suplimentare la nr. de tel: 022 747813 / 716598 / 7444600.

Termen limită de transmitere a dosarului: 12 august 2019.

Previous JOB//Comisia Electorală Centrală declară vacantă funcția de administrator
Next Vrei să înveți să împletești ața prin cuie și să obții o lucrare uimitoare? Vino la un atelier