Centrul REthink angajează operatori, inclusiv studenți

Centrul de Consiliere și Dezvoltare Personală REthink angajează operatori, inclusiv studenții pot aplica pentru această poziție.

Descrierea proiectului: Linia verde are ca scop oferirea rapidă de consiliere psihologică, prin intermediul chatului, la telefon, în limba rusă, engleză și ucraineană. Operatorii vor fi implicați în direcționarea apelurilor către consilierii disponibili în tură și oferirea de informații necesare privind consilierea pentru persoanele afectate de război.

Despre asociație: AO „Centrul de Consiliere și Dezvoltare Personală – REthink” este o platformă online ce oferă consiliere psihologică online, gratuită tinerilor. Pentru detalii suplimentare, puteți accesa pagina asociației.

Scopul funcției: primirea apelurilor și/ sau mesajelor beneficiarilor (a refugiaților și a persoanelor afectate de război) și redirecționarea acestora la psihologii pe tură, pentru a beneficia de consiliere și suport psiho-emoțional profesionist.

Locul de muncă: Chișinău, cu posibilitatea de a lucra de acasă;

Experiența în muncă constituie un avantaj;

Tipul de activitate: part-time ( 6 ore ), lucru în ture;

Perioada de angajare: nedeterminată;

Responsabilități:

1. Primirea apelurilor și a mesajelor de chat;

2. Redirecționarea apelurilor și/sau mesajelor către psihologul disponibil;

3. Programarea consilierii psihologice;

4. Furnizarea informațiilor necesare pentru consilierea psihologică;

5. Menținerea evidenței apelurilor.

Asociația oferă:

  1. Instruire în domeniul primului ajutor psihologic;
  2. Posibilitatea de a alege orele și turele necesare;
  3. Flexibilitate și posibilitatea de a lucra de acasă,
  4. Salariu negociabil;
  5. Echipă tânără și activă;

Cunoștințe necesare:

  • Cunoașterea obligatorie a limbilor rusă sau engleză, ucraineană prezintă un avantaj;
  • Acordarea primului ajutor psihologic (constituie un avantaj);
  • Empatie, toleranță și abilități de comunicare asertivă;
  • Studii: în domenii sociale sau conexe (se încurajează să aplice și studenții)

Procesul de selecție:

Transmiteți CV-ul dvs. și o scrisoare de intenție, la adresa info@rethink.center.
Subiectul mesajului: „Job operator – Linia Verde Online”

Pentru informații suplimentare, contactați la adresa de email menționată mai sus.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md

Previous Înregistrează-te la un webinar gratuit despre Microvoluntariat
Next Job pentru tineri: asistent(ă) financiar(ă)
Ecaterina Braguță