Lumos Foundation Moldova angajează asistent de program

 Organizația LUMOS, cu sediul în Marea Britanie, prin intermediul filialei din Republica Moldova, în baza Acordurilor de colaborare cu ţara noastră, oferă asistenţă tehnică autorităţilor administraţiei publice centrale şi locale în implementarea reformelor în domeniul protecţiei drepturilor copilului, asistenţei sociale, sănătăţii şi educaţiei, promovînd participarea copiilor.

Obligaţii şi responsabilităţi asistentului de program:
– Oferirea asistenței echipei de management în planificarea, organizarea și evidența activităților;
– Colectarea şi analiza datelor/ informațiilor cu referire la domeniul protecției drepturilor copilului şi elaborarea sintezelor, notelor informative;
– Redactarea rapoartelor şi altor documente relevante;
– Scrierea/ redactarea de procese-verbale, scrisori, note informative, sinteze, etc.;
– Elaborarea buletinelor informative, istoriilor de succes, comunicatelor de presă, informațiilor despre activitățile Programului;

Experienţă şi calificare:
– Studii superioare în domeniul socio-uman: științe ale comunicării, sociologie, pedagogie, jurnalism, etc.;
– Cunoașterea limbilor română, engleză (scris și vorbit) şi rusă – obligatoriu;
– Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limba română și engleză;
– Abilități de planificare și organizare a activităților;
– Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet).

Se oferă:
– Pachet salarial motivant;
– Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale şi personale;
– Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionisti;
– Posibilitate de extindere a contractului de muncă.

Locul de lucru: mun. Chișinău, str. Bănulescu-Bodoni 14/1.

Interviul: Comisia de concurs va invita pentru interviu doar candidaţii preselectaţi, în perioada 22-23 februarie, 2018.

Dosarul de aplicare va conţine:

  1. CV-ul candidatului;
  2. Scrisoarea de intenție.

Persoanele interesate vor expedia dosarele personale la adresa de e-mail office.moldova@wearelumos.org,  cu mențiunea ”Asistent de program”, până la data de 20 februarie 2018. Persoană de contact: Alina Negru, 022210240.

Aplică până la data de 20 februarie și devino Asistent de Program în cadrul Lumos Foundation Moldova! Fii un erou al copiilor!

Previous Parlamentul Republicii Moldova invită tinerii la un Program de stagii
Next Nicoleta Colomeeț, tânăra care inspiră! #TakeTheChance