JOB//GENDERDOC-M anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante de asistent(ă) financiar(ă)

GENDERDOC-M, asistent(ă) financiar(ă), oferta de angajare

Centrul de Informații GENDERDOC-M* anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante de asistent(ă) financiar(ă).

Responsabilitățile аsistentului(ei) financiar(e):

  • Bugetare, planificare financiară (în colaborare cu directorul) și raportare financiară (în colaborare cu contabilul).
  • Coordonarea proiectelor în colaborare cu coordonatorii/oarele de programe.
  • Controlul veniturilor / cheltuielilor.
  • Monitorizarea bugetului strategic al organizației.
  • Monitorizarea conformității cu Politica de achiziții de bunuri și servicii ale organizației.
  • Identificarea de fonduri pentru activitatea organizației.

Lista cerințelor de angajare:

  • Experiență de cel puțin trei ani în managementul financiar al ONG-urilor.
  • Studii superioare economice/ finanțe-bănci.
  • Cunoștințe de utilizare a programului 1C și pachetului de operare MS Office.
  • Cunoașterea limbilor: română, rusă, engleză.

Patru ore de muncă pe zi, de luni până vineri, salariu negociabil.

CV-ul și o scrisoare de motivație pentru participarea la concurs vor fi acceptate până în data de 14 ianuarie 2019, ora 18:00, la adresa: info@gdm.md

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay,bisexuali și persoane transgen). Web: gdm.md.

GENDERDOC-M oferă oportunități egale pentru toți, indiferent de sex, etnie, statut social, orientare sexuală, identitate de gen, sau alte criterii.

Previous JOB//Asociația pentru Abilitarea Copilului și Familiei „AVE Copiii” angajează asistent social
Next Explorează țara de la nord la sud, participând la cea de-a treia ediție a cursei Rubicon