JOB//Acvila Grup angajează un asistent de proiect, responsabil de magazin online

e comerce, acvila grup, oferta de angajare, asistent de proiect

Dacă ai experiență în domeniul e-commerce și ai activat în diferite proiecte ce ține de vânzările online, atunci ai șanse mari de a face parte din echipa Acvila Grup. Ești familiar cu Amazon, eBay, aliexpress? Știi ce înseamnă o bună experiență pentru shoppingul online? Dacă ai raspuns „da” la majoritatea întrebărilor, atunci acesta poate fi jobul sufletului tău.

Candidatul ideal:

  • atitudine pozitivă și orientată către client;
  • capacitate de analiză, sinteză, redactare concisă și corectă a informațiilor;
  • cunoștințe de bază SEO și e-commerce;
  • experiență în vânzări online;
  • creativitatea, flexibilitate și originalitate;
  • prodictivitate înaltă.

Responsabilități:

  • promovarea imaginii companiei în mediul online;
  • întreținere și actualizare site/magazine online;
  • identifică noile oportunități de dezvoltare a companiei/produselor/promoțiilor în mediul online;
  • administrare site/magazine online: introducere produse, descrierea lor, preț, stoc, editare fotografii;
  • preluare și gestionare comenzi; urmărirea lor de la plasare până la încasarea acestora;