Job // TVR MOLDOVA caută contabil

Filiala Societății Române de Televiziune S.R.Leste în căutarea unei persoane pentru suplinirea funcţiei vacante de contabil.

Cerințe:

  • studii de specialitate în domeniu (contabilitate, economie, finanțe);
  • cunoașterea PC, 1C vers. 8 și Microsoft Office (Word, Excel);
  • experiența în domeniul contabilității constituie un avantaj;
  • cunoașterea limbii române.

Responsabilități:

  • evidența și procesarea documentelor primare:
  • facturi fiscal;
  • banca;
  • casa;
  • decont de avans;
  • foi de parcurs;
  • evidența materialelor;
  • evidența concediilor de odihnă și concediilor medicale.

Calităţi şi trăsături personale:

  • spirit de observație și analitic, integritate, confidențialitate;
  • abilități de a învăța rapid;
  • autodisciplină, iniţiativă, flexibilitate;
  • onestitate și responsabilitate.

Condiții de muncă:

  • angajare pe termen nedeterminat;
  • salariu motivant;
  • program de muncă: luni-vineri de la 09:00-18.00;
  • locul de munca: Chișinău, sector Centru.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-urile, la adresa de email: studioultvrchisinau@tvr.ro până la data de 25 mai 2022, ora 18.00.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md.

Previous Forumul Liberal European anunță o bursă pentru cercetătorii ucraineni
Next Programul EU4Youth: rezultate și recomandări