Job Sângera: Primăria orașului angajează specialist în scrierea de proiecte

Job Sângera: Primăria orașului angajează specialist în scrierea proiectelor și atragerea fondurilor. Vezi care sunt cerințele și responsabilitățile, în articol.

Cerinţe față de candidat:

  • Cunoștințe solide în managementul proiectelor finanțate din fonduri structurale și naționale;
  • Organizat și cunoscător al programelor de finanțare nerambursabilă existente în Republica Moldova;
  • Minim 1 an de experiență în scrierea și implementarea proiectelor, constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel înalt;
  • Bună operare PC (Word, Excel, Power Point).

Aptitudini și abilități:

  • Capacitate de evaluare şi de rezolvare a problemelor;
  • Viziune şi capacitate de a gândi strategic;
  • Seriozitate, dinamism, autonomie în lucru, creativitate și punctualitate;
  • Persoană cu inițiativă.

Responsabilități:

  • Elaborarea strategiei și a planului de colectare de fonduri;
  • Identificarea și analizarea oportunităților de finanțare din fonduri nerambursabile: structurale sau naționale;
  • Întocmirea documentației specifice în vederea obținerii finanțării nerambursabile, conform Ghidului programului de finanțare;
  • Analiza programelor/ghidurilor lansate sau în curs de lansare și identificarea de noi oportunități pentru dezvoltarea portofoliului de proiecte;
  • Managementul și administrarea proiectelor din portofoliu;
  • Identificarea potențialilor parteneri și a factorilor de decizie;
  • Elaborarea Matricii Logice a proiectului (activități, buget, riscuri şi rezultate);
  • Asigurarea durabilităţii și sustenabilității financiare a proiectului;
  • Sporirea nivelului de informare privind programele de finanțare existente și posibilitățile accesării lor.

Beneficii:

  1. Salariu 9.500 lei;
  2. Job part-time Sângera;
  3. Condiții de lucru: liber de a-și alege graficul de lucru.
  4. Candidații ce corespund profilului căutat sunt rugați să trimită CV și scrisoare de intenție pe adresa de e-mail.

Condițiile de desfășurare a concursului:

I etapă – selectarea CV;
II etapă – interviul.

Numai candidaţii selectaţi pentru acest job Sângera, vor fi invitaţi la interviu.

Telefon: 068331317. Persoană de contact: Valeriu, e-mail: primar@singera.md sau primarsingera@gmail.com.

Descoperă mai multe oportunități pentru tineri, alături de echipa youth.md!

Previous Cursuri de formare continuă la distanță pentru cadrele didactice
Next Practică sportul de acasă! Antrenamente zilnice LIVE
Cebanu Marina
About the author

No Comment