Job pentru tineri // Solidarity Fund PL în Moldova angajează Specialist/ă în PR și Comunicare

job full time

Job pentru tineri // Solidarity Fund PL în Moldova angajează Specialist/ă în PR și Comunicare.

Sarcini și responsabilități:

  • Participă la elaborarea și implementarea strategiei/planului de comunicare ale organizaţiei;
  • Participă la elaborarea și implementarea planurilor de comunicare ale proiectelor în desfășurare;
  • Coordonează și asigură implementarea activităților de comunicare în cadrul programelor și proiectelor organizației;
  • Asigură o abordare comună a strategiei de comunicare în cadrul organizației, respectând standardele de comunicare interne, ale Solidarity Fund PL și ale partenerilor strategici;
  • Dezvoltă și monitorizează mesaje și informații privind organizația și programele în desfășurare;
  • Participă la elaborarea materialelor de comunicare ale organizației, coordonează procesul de editare și producere a acestora;
  • Contribuie la elaborarea raportului anual de activitate al organizației;
  • Stabileşte parteneriate şi menţine comunicarea cu mass-media/alți parteneri din domeniu;
  • Asigură suport din punct de vedere al comunicării în organizarea evenimentelor publice planificate din cadrul proiectelor;
  • Vine în suportul reprezentanților organizației privind participarea la evenimente externe de promovare.

Experiență și cunoștințe:

  • Studii în comunicare / relații publice / marketing / științe sociale / jurnalism;
  • Experiență în domeniu de minim doi (2) ani;
  • Responsabilitate, punctualitate și adaptabilitate;
  • Spirit de echipă și inițiativă;
  • Conceperea și transmiterea mesajelor coerente către grupurile țintă;
  • Bune abilități organizatorice;
  • Comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
  • Utilizarea calculatorului la nivel avansat;
  • Operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (infografice, spoturi video, newsletter etc.);
  • Experiență în gestionarea paginilor web pe platforma Word Press.

Vor constitui un avantaj:

  • Experiența de lucru în organizații neguvernamentale și/sau proiecte de dezvoltare locală;
  • Cunoștințele de design grafic.

Abilități personale:

  • Abilități de planificare și organizare;
  • Inițiativă, seriozitate, tenacitate, orientare spre obiective și deadline-uri;
  • Abilitatea de a se adapta rapid la diferite situații, provocări și sarcini în schimbare;
  • Promovarea spiritului de inițiativă, dialogului, cooperării, diversității;
  • Creativitate și inovație.

Beneficii oferite:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Modalitate de lucru hibrid;
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Colaborarea cu experți naționali și internaționali din diverse domenii;
  • Echipă diversă, motivată și dedicată.

Dosarul de aplicare va cuprinde următoarele documente:

  • Curriculum Vitae;
  • Scrisoare de intenție.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită dosarul pană la data de 20 septembrie, ora locală 10:00, la adresa de email hr@solidarityfund.md, menționând la subiect Specialist PR și Comunicare.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Cunoști limba spaniolă? Devino voluntar în cadrul Revistei Holistic
Next Job full-time // ASAP-digital team își mărește echipa și angajează copywriter