Job // Peace Winds Japan angajează ofițer logistică în cadrul unui program umanitar

Peace Winds Japan este o organizație umanitară neguvernamentală dedicată sprijinirii persoanelor aflate în dificultate și amenințate de conflicte, sărăcie sau alte tulburări. PWJ implementează în prezent un program umanitar în Ucraina și Moldova care acoperă sectorul Sănătății (rechizite medicale către Ucraina), Protecție (alimente, NFI și MHPSS).

  • Funcție: ofițer logistică (1 post vacant; contract de consultanță)
  • Locație de serviciu: Chișinău, Moldova (cu călătorie în Ucraina)
  • Perioada: 6 luni (prelungibil)
  • Salariu și beneficii/indemnizații în conformitate cu politica organizației

Responsabilități:

  • Coordonează, consolidează și asigură implementarea fără probleme și respectarea procedurilor logistice și de securitate și oferă suport logistic programului ucrainean. Creșterea capacității echipei locale de suport logistic din bază.
  • Gestionarea amenajării/reabilitarii/funcționării corecte a sediului de bază (birou/casa de oaspeți), asigură buna funcționare a lanțului de aprovizionare inclusiv planificarea achizițiilor, achiziționarea de bunuri și servicii, transportul și depozitarea acestora, supraveghează organizarea, planificarea și întreținerea flota, evaluează/raportează necesitatea și asigură utilizarea corespunzătoare a echipamentelor PWJ, evaluează și asigură funcționarea mijloacelor de comunicare adecvate biroului PWJ.
  • Securitatea la bază, inclusiv personalul, sediul, precum și securitatea activelor PWJ prin evaluarea, monitorizarea și raportarea situației de securitate și elaborează proceduri de securitate relevante pentru context, reprezentând PWJ în fața autorităților relevante la nivel local/regional și participă la logistică. și întâlniri de securitate cu actori umanitari și autorități locale.
  • Orice altă sarcină atribuită pentru implementarea fără probleme a programului.

Calificări:

  • Cel puțin diplomă de licență sau echivalent (de dorit în științe sociale, management, afaceri, administrație publică, sau domenii conexe);
  • Cunoștințe profesionale în limba engleză, română vorbită și scris;
  • Dosar profesional relevant (scrierea propunerii/bugetului, strângere de fonduri instituționale etc.)
  • Capacitate demonstrată de a efectua munca în mod independent, cu atenție la detalii;
  • Abilitatea demonstrată de a forma un angajament constructiv cu părțile interesate și donatorii proiectului;
  • Abilități excelente de comunicare interpersonală, orală/scrisă și prezentare.

Alte abilități:

  • Cunoștințe de lucru și înțelegere a principiilor umanitare și a standardelor umanitare de bază;
  • Abilitatea de a vorbi în public, cum ar fi prin prezentări, ateliere, traininguri;
  • Competență demonstrată în multi-tasking, lucru într-un mediu cu ritm rapid, gândire strategică și obținerea de rezultate măsurabile; și
  • Cunoștințe de limba japoneză

Cum se aplică

Vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. (cu fotografia dvs., experiența de lucru detaliată și locația fizică actuală) la: recruit.pwj.ukraine@gmail.com

Termenul limită de aplicare: 31 martie 2022

Aplicațiile vor fi analizate în mod continuu.

Doar candidații selectați vor fi contactați.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Concurs internațional de eseuri „Valorile mele”. Participă și câștigă premii!
Next Exersează o limbă străină cu alți tineri la International Language Cafe