Job part-time // AO Laolaltă angajează Fundraiser

job part time fundraiser

Job part-time // AO Laolaltă sunt în căutarea unei colege și sau unui coleg, care să suplinească funcția de Fundraiser și să ajute cu organizarea, desfășurarea și mentenanța campaniilor de colectare fonduri în cadrul Proiectului „Actorii societății civile – promotori ai schimbării în țările Caucazului de Sud și Republica Moldova”, finanțat de Uniunea Europeană, implementat de People in Need Moldova și AO Laolaltă.

Responsabilități:

  • organizarea și menținerea campaniilor de colectare fonduri pe platformele de crowdfunding online;
  • construirea mesajelor de atragere de fonduri (conținutul mesajului, atitudinea mesajului, apelul din mesaj, designul mesajului);
  • comunicarea cu donatorii, sponsorii, audiențele externe în vederea atragerii de fonduri;
  • rapoartele financiare și transparența cheltuielilor;

Cerințe față de candidat:

  1. Dorință, entuziasm si responsabilitate în implementarea și conceptualizarea campaniilor de strângere de fonduri;
  2. Experiența de lucru în proiecte /ONG-uri în domeniul dezvoltării sociale;
  3. Cunoașterea limbii engleze și ruse constituie un avantaj.

Postul vacant este valabil part time și este pe o perioadă determinată: 1 aprilie – 21 octombrie 2021. Pe ansamblu, vei avea posibilitatea sa înveți lucruri noi deja testate de echipa, sa creezi si dezvolți noi experiențe, dar și să ai parte de o echipă care se susține reciproc.

Pentru a aplica, trimite:

  • O scrisoare de intenție în care să menționezi și despre lucrul (sau lucrurile) de care ești cea/cel mai mândru/ă până acum în viată ta și de ce.
  • Un Curriculum vitae (de dorit cu poza ta și link la profilul tău de facebook)

Acestea împreună le trimiți la ao.laolalta@gmail.com până la data de 1 aprilie 2021.

Descoperă mai multe job-uri part-time și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Vezi cum arată studiile în Marea Britanie din experiența unui student - Valentin Țigănescu
Next Participă la Conferința Științifică Studențească organizată de Universitatea de Stat din Tiraspol