Job part-time // A.O. Save Chișinău angajează asistent/ă de proiect

Job part-time // A.O. Save Chișinău angajează asistent/ă de proiect. Vezi detalii despre cerințele și responsabilitățile postului.

Obiectivele proiectului: 1. acțiuni de monitorizare, educare și mediatizare în domeniul protecției patrimoniului construit și a urbanismului durabil; 2. acțiuni pentru ajustarea cadrului legal în domeniul protecției patrimoniului și a urbanismului durabil

Perioada de angajare: 12  luni cu posibilitate de continuare a colaborării în alte activități/proiecte;

Despre ong:

Asociația Obștească Save Chișinău este un ong care are trei obiective statutare:

  1. Promovarea principiilor de urbanism durabil;
  2. Promovarea, cercetarea, ocrotirea monumentelor de arhitectură și a patrimoniului cultural;
  3. Promovarea integrării patrimoniului construit în dezvoltare urbană;

Atribuții și responsabilități în cadrul proiectului:

Asistentul/a de proiect:

  • Acordă suport Coordonatorului de proiect și echipei de implementare;
  • Participă la ședințele și evenimentele din cadrul proiectului;
  • Oferă suport în elaborarea documentației pentru desfășurarea proiectului. În cazuri specifice elaborează documentele necesare din cadrul proiectului;
  • Participă la raportarea narativă și financiară în cadrul proiectului;
  • Asigură suport de ordin tehnic, logistic și administrativ în activitățile proiectului;
  • Pregătește procesele verbale ale ședințelor;
  • Coordonarea unor activități din cadrul proiectului;
  • Alte atribuții legate de buna desfășurare și implementare a proiectului;

Cerințe față de candidat/ă

  1. Experiența de muncă în cadrul organizațiilor necomerciale sau în cadrul implementării proiectelor – 2 ani.
  2. Cunoașterea excelentă a limbilor română și engleză;
  3. Cunoștințe foarte bune de operare a calculatorului (MS Office – Word, Excel, Power Point; Internet).
  4. Abilități de utilizare a rețelelor de socializare pentru diseminarea informației și promovării produselor și din cadrul proiectului;
  5. Abilități de a lucra independent și în echipă.

Candidatul/a selectat se va alinia la valorile și obiectivele promovate de Save Chișinău.

Dosarul de aplicare, care va conține CV-ul actualizat și o scrisoare de intenție (maximum o pagină A4), va fi expediat la adresa info@savechisinau.org cu subiectul „Asistent”. Pentru orice întrebări ne puteți contacta la adresa de email indicată.

Termen de aplicare: 24 septembrie 2021

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Eveniment internațional pentru tinerii interesați de antreprenoriat social
Next Experți cu renume internațional, invitați la „Moldova ICT Summit 2021: The Future of Digital”