Job // CRJM angajează ofițer de comunicare

job comunicare

Job // CRJM angajează ofițer de comunicare pentru o perioadă nedeterminată.

Persoanele care corespund cerințelor sunt invitate să expedieze o scrisoare de motivare și CV-ul, care să conțină datele de contact a cel puțin două persoane de referință, până la 22 martie 2021ora 23.59, la adresa de e-mail: application@crjm.org.

Atribuții:

Principalele sarcini ale Ofițerului de comunicare țin de:

  1. comunicarea strategică a Asociației, în colaborare cu alte persoane;
  2. gestionarea paginii web și a conturilor de pe rețelele sociale ale Asociației;
  3. respectarea aspectelor de branding;
  4. calitatea materialelor publicate de CRJM (imagine și text)
  5. monitorizarea şi stocarea informației din media despre activitățile Asociației și impactul acestora;
  6. asigurarea logistică a evenimentelor publice ale Asociației.

Proiectul fișei de post a Ofițerului de comunicare este disponibilă AICI.

Cerințe față de candidați:

  1. studii superioare, preferabil în domeniul jurnalismului şi comunicării;
  2. cunoașterea fluentă a limbii române și foarte bună a engleze. Cunoașterea altor limbi de circulație internațională constituie un avantaj;
  3. folosirea calculatorului în activitatea zilnică şi posedarea la nivel avansat a MS Office, Windows şi internet;
  4. cunoștințe în domeniul justiției și drepturilor omului, activismul civil și experiența anterioară în funcții similare constituie un avantaj.

Condiții de muncă:

  1. mediu de lucru confortabil;
  2. posibilități de dezvoltare profesională;
  3. salariu motivant, care depinde de calificarea și experiența persoanei;
  4. regim de muncă flexibil.

Procesul de selectare

Selectarea candidatului/candidatei va fi făcută în baza analizei CV-urilor și scrisorilor de motivare depuse, urmată de o probă scrisă și interviu. Informații suplimentare pot fi obținute la aceeași adresă de e-mail sau la tel. 022 843 601.

Descoperă mai multe activități și evenimente pentru tineri, urmărind canalul nostru de Telegram și pagina Youth.md!

Previous Tekwill lansează o nouă ediție WOW - Women in Online Work
Next Curs online gratuit pentru cei care vor să învețe mai multe despre jurnalism radio și online